reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© norebbo dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 marca 2018

Philips otworzył dwa nowe centra w Łodzi

Philips otworzył w Łodzi Globalne Centrum Kompetencyjne, a także Centrum Referencyjne w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki.
Nowo otwarte Globalne Centrum Kompetencyjne jest jednym z trzech tego typu oddziałów Philips na świecie. Dwie pozostałe placówki znajdują się w USA oraz Indiach, tworząc sieć centrów kompetencyjnych obejmujących swoją działalnością ponad 100 krajów. Zapewniają one istotne wsparcie procesów finansowych, zarządzania procesem zakupowym i zaopatrzeniowym sprzętu medycznego oraz rozwiązań usprawniających funkcjonowanie podmiotów sektora ochrony zdrowia. Znajdą tu zatrudnienie specjaliści z zakresu logistyki, księgowości, obsługi zamówień, procesów zakupowych, ale też kierownicy zespołów i project managerów.

- Nasza inwestycja wpływa na powiększenie portfolio rynku usług wspólnych w Polsce o specjalistyczne role nastawione na innowacyjność o zasięgu europejskim i globalnym. Otwiera to możliwości zawodowe dla specjalistów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Beneficjentem Globalnego Centrum Kompetencyjnego będzie kapitał intelektualny naszego kraju. Polska umocni swój wizerunek, jako kraju sprzyjającego tego typu inwestycjom, jak również kraju traktującego innowacje jako priorytet - powiedział Krzysztof Fąfara, szef Globalnego Centrum Kompetencyjnego w Łodzi.
W łódzkim centrum będą obsługiwane zamówienia sprzętu medycznego z krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Jednym z kluczowych zadań Globalnego Centrum Kompetencyjnego w Łodzi będzie całościowa koordynacja procesu od momentu zamówienia urządzenia, aż do jego instalacji w miejscu docelowym i upewnienia się, że sprzęt jest przygotowany, by dobrze służyć pacjentom.

Centrum Referencyjne. Współpraca Philips i ICZMP napędzająca innowacje

Współpraca w ramach nowo otwartego Centrum Referencyjnego z ICZMP polega zaś na wymianie doświadczeń w zakresie wiedzy i nowych technologii medycznych przyczyniających się do poprawy jakości diagnostyki i leczenia pacjentów. To także szansa na wspólne projekty naukowe w ramach zainicjowanych badań. Ponadto Centrum Referencyjne umożliwi edukowanie personelu medycznego w zakresie wykorzystywania najnowocześniejszych rozwiązań medycznych oraz kontakt z innymi ośrodkami tego typu w Polsce, jak również z zagranicy. Utworzenie Centrum jest efektem pracy w ramach pierwszego polskiego THINK-TANKU „Innowacje dla Zdrowia”. Jego pomysłodawcą jest prof. Maciej Banach, dyrektor ICZMP w Łodzi, a Philips jednym ze współzałożycieli.

- Współpraca z firmą Philips to dla naszego ośrodka, będącego jednym z największych szpitali w Polsce, ogromna szansa na dynamiczny rozwój i dostęp do innowacji. Na korzystaniu z najnowocześniejszych technologii medycznych skorzystają lekarze rozwijający swoje kompetencje oraz szpital, ponieważ wiele urządzeń dostępnych w Centrum Referencyjnym zapewnia znaczne usprawnienie procedur medycznych. Należy jednak podkreślić, że największymi beneficjentami współpracy będą pacjenci, których zdrowie jest dla nas najważniejsze - podkreślił prof. Maciej Banach, Dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Obecnie ICMZP posiada ponad 300 sztuk sprzętu medycznego firmy Philips, w tym m.in. ultrasonografy, tomografy, echokardiografy, angiografy oraz inne nowoczesne urządzenia, z których korzystają m.in. Klinika Neonatologii, Klinika Nefrologii, Klinika Kardiochirurgii i Klinika Kardiologii. ICZMP jest dziewiątą jednostką referencyjną firmy Philips w Polsce.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1