reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© norebbo dreamstime.com Przemysł elektroniczny |

Philips otworzył dwa nowe centra w Łodzi

Philips otworzył w Łodzi Globalne Centrum Kompetencyjne, a także Centrum Referencyjne w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki.

Nowo otwarte Globalne Centrum Kompetencyjne jest jednym z trzech tego typu oddziałów Philips na świecie. Dwie pozostałe placówki znajdują się w USA oraz Indiach, tworząc sieć centrów kompetencyjnych obejmujących swoją działalnością ponad 100 krajów. Zapewniają one istotne wsparcie procesów finansowych, zarządzania procesem zakupowym i zaopatrzeniowym sprzętu medycznego oraz rozwiązań usprawniających funkcjonowanie podmiotów sektora ochrony zdrowia. Znajdą tu zatrudnienie specjaliści z zakresu logistyki, księgowości, obsługi zamówień, procesów zakupowych, ale też kierownicy zespołów i project managerów.
- Nasza inwestycja wpływa na powiększenie portfolio rynku usług wspólnych w Polsce o specjalistyczne role nastawione na innowacyjność o zasięgu europejskim i globalnym. Otwiera to możliwości zawodowe dla specjalistów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Beneficjentem Globalnego Centrum Kompetencyjnego będzie kapitał intelektualny naszego kraju. Polska umocni swój wizerunek, jako kraju sprzyjającego tego typu inwestycjom, jak również kraju traktującego innowacje jako priorytet - powiedział Krzysztof Fąfara, szef Globalnego Centrum Kompetencyjnego w Łodzi.
W łódzkim centrum będą obsługiwane zamówienia sprzętu medycznego z krajów w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Jednym z kluczowych zadań Globalnego Centrum Kompetencyjnego w Łodzi będzie całościowa koordynacja procesu od momentu zamówienia urządzenia, aż do jego instalacji w miejscu docelowym i upewnienia się, że sprzęt jest przygotowany, by dobrze służyć pacjentom. Centrum Referencyjne. Współpraca Philips i ICZMP napędzająca innowacje Współpraca w ramach nowo otwartego Centrum Referencyjnego z ICZMP polega zaś na wymianie doświadczeń w zakresie wiedzy i nowych technologii medycznych przyczyniających się do poprawy jakości diagnostyki i leczenia pacjentów. To także szansa na wspólne projekty naukowe w ramach zainicjowanych badań. Ponadto Centrum Referencyjne umożliwi edukowanie personelu medycznego w zakresie wykorzystywania najnowocześniejszych rozwiązań medycznych oraz kontakt z innymi ośrodkami tego typu w Polsce, jak również z zagranicy. Utworzenie Centrum jest efektem pracy w ramach pierwszego polskiego THINK-TANKU „Innowacje dla Zdrowia”. Jego pomysłodawcą jest prof. Maciej Banach, dyrektor ICZMP w Łodzi, a Philips jednym ze współzałożycieli. - Współpraca z firmą Philips to dla naszego ośrodka, będącego jednym z największych szpitali w Polsce, ogromna szansa na dynamiczny rozwój i dostęp do innowacji. Na korzystaniu z najnowocześniejszych technologii medycznych skorzystają lekarze rozwijający swoje kompetencje oraz szpital, ponieważ wiele urządzeń dostępnych w Centrum Referencyjnym zapewnia znaczne usprawnienie procedur medycznych. Należy jednak podkreślić, że największymi beneficjentami współpracy będą pacjenci, których zdrowie jest dla nas najważniejsze - podkreślił prof. Maciej Banach, Dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Obecnie ICMZP posiada ponad 300 sztuk sprzętu medycznego firmy Philips, w tym m.in. ultrasonografy, tomografy, echokardiografy, angiografy oraz inne nowoczesne urządzenia, z których korzystają m.in. Klinika Neonatologii, Klinika Nefrologii, Klinika Kardiochirurgii i Klinika Kardiologii. ICZMP jest dziewiątą jednostką referencyjną firmy Philips w Polsce.
March 29 2023 21:41 V20.13.15-1
reklama
reklama