reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 07 grudnia 2009

Zelmer wkracza na nowe rynki

Zelmer wkracza na rynek dużego AGD i rozpoczął sprzedaż m.in. zmywarek oraz piekarników. Całośc tego typu produkcji będzie zlecana na zewnątrz.
‘W listopadzie trafiły do sklepów. To dla spółki strategiczny projekt, jednak w pierwszym roku nie liczymy na zdobycie na rynku znaczącej pozycji, patrzymy bardziej długofalowo. Za sukces uznam, gdy za rok duży sprzęt AGD przyniesie kilka procent przychodów. Liczymy też na zysk, na razie niewielki, wejście w nowy segment wiąże się bowiem z inwestycjami’ mówi Janusz Płocica, prezes Zelmera.

‘Produkcję zlecamy do wyspecjalizowanych zakładów w Europie i na całym świecie. W naszej fabryce, która ma być ukończona w 2011 r., także nie będziemy go produkować. Stawiamy na sprzęt do zabudowy’ dodaje prezes Płocica.  W listopadzie do sklepów trafiły pierwsze zmywarki, piekarniki oraz płyty kuchenne pod marką Zelmer.

‘Gdy okrzepniemy na polskim rynku, już w przyszłym roku możemy zacząć go sprzedawać także za granicą, ale nie mogę na razie powiedzieć, który kraj to będzie. Mamy bardzo silną własną dystrybucję w Rosji, Czechach, Rumunii, na Słowacji, Węgrzech i na Ukrainie’.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2