reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 05 marca 2018

Aplisens z dodatkowym zyskiem w 2017 roku

Zdarzenie jednorazowe podwyższy skonsolidowany wynik netto spółki o 5,2 mln zł. Aplisens opublikuje raport roczny 21 marca.
Spółka zdecydowała o rozwiązaniu odpisu aktualizującego aktywo podatkowe, które utworzono w związku z uzyskaniem pomocy publicznej - zwolnieniem z podatku dochodowego zakładu działającego na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Radomiu. Wartość aktywa z tytułu pomocy publicznej na koniec grudnia 2017 wyniosła 6,1 mln zł.

Po trzech kwartałach 2017 roku skonsolidowane przychody Aplisenu przekroczyły 70 mln zł (-3% r/r). Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 24,5 mln zł (-4%), a zysk netto 10,6 mln zł (-11%). Mocniejszy spadek czystego zysku był spowodowany głównie ujemnymi różnicami kursowymi. W samym trzecim kwartale widać poprawę rezultatów – zysk netto wzrósł o 13% do 4,3 mln zł, przy przychodach w wysokości 25,6 mln zł. Spółka liczy na dobre wyniki za IV kwartał 2017 roku.

- Sporo zamówień wpłynęło do nas w drugim półroczu zeszłego roku, co sprzyjało wzrostowi sprzedaży w końcówce roku. Dobra koniunktura gospodarcza w Europie sprawiała, że rósł eksport do krajów UE. W krajach WNP zanotowaliśmy zbliżone przychody do uzyskanych w 2016 roku, które co istotne były wysokie. Dynamicznie rosły przychody z tzw. pozostały rynków eksportowych. Do tego przyczyniła się sprzedaż w Chinach, Pakistanie, Tajwanie i Wietnamie. W kraju pojawiło się więcej pieniędzy na inwestycje w ekologię. W górnictwie też są one realizowane – mówił niedawno dla Akcjonariat.pl Adam Żurawski, prezes Aplisensu.

Spółka przymierza się do akwizycji. Zarząd negocjuje nabycie udziałów w firmie z branży aparatury kontrolno-pomiarowej. Średnioroczne przychody ze sprzedaży spółki, którą interesuje się Aplisens wynosiły za lata 2015-2017 około 8 mln zł, a średnioroczny zysk netto w tym okresie to 0,8 mln zł. Negocjacje w sprawie akwizycji wpisują się w realizację strategii w obszarze wzrostu skali prowadzonej działalności oraz zwiększenia udziału rynkowego.

W ciągu ostatniego półrocza akcje Aplisensu zyskały ponad 11%.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 17 2018 15:35 V10.9.3-1