reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Technomex Przemysł elektroniczny | 11 stycznia 2018

Technomex opracuje egzoszkielet

Firma Technomex zrealizuje projekt unijny, którego efektem będzie stworzenie egzoszkieletu do rehabilitacji kończyn górnych.
Całkowita wartość projektu realizowanego w ramach PO IR, Działania 1.2 „Sektorowe programy B+R” – Program Innoneuropharm wynosi ponad 3,5 mln PLN. Wkład Funduszy Europejskich to prawie 2,5 mln PLN.

Rezultatem projektu będzie powstanie nowego produktu – egzoszkieletu do wielopłaszczyznowej rehabilitacji kończyn górnych w środowisku wirtualnym z siłowym sprzężeniem zwrotnym oraz do diagnostyki możliwości ruchowych pacjentów z niedowładami kończyn – informuje Technomex w komunikacie.

Projekt polega na opracowaniu konstrukcji egzoszkieletu charakteryzującego się wyposażeniem go w system EMG mierzący poziom napięcia mięśniowego, dzięki któremu możliwe będzie sterowanie robotem przez pacjenta oraz bieżący pomiar postępów rehabilitacji. Jest to rozwiązanie dotychczas niestosowane w egzoszkieletach do rehabilitacji kończyny górnej. Produkt zostanie wdrożony do własnej działalności gospodarczej firmy poprzez rozpoczęcie jego produkcji i sprzedaży przy wykorzystaniu własnych zasobów.

PHU Technomex Sp. z o.o. jest obecny na polskim rynku producentów i dostawców sprzętu rehabilitacyjnego od 1987r. Firma zajmuje się kompleksowym wyposażaniem szpitali, sanatoriów, ośrodków rehabilitacyjnych oraz prywatnych gabinetów terapeutycznych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-2