reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 16 października 2008

Jelcz kończy produkcję autobusów

Portal WNP.pl, cytując Gazetę Wrocławską poinformował, iż tylko do końca października w Jelczańskich Zakładach Samochodowych będą produkowane autobusy.
Jak donosi WNP.pl, nie ma już zamówień na następne miesiące, a pracę straci około 200 osób. W momencie, gdy ogłaszano upadłość firmy (styczeń 2008), koniunktura w branży motoryzacyjnej była bardzo dobra i Jelcz miał zamówienia na nowe pojazdy. Ostatni zarząd firmy liczył na to, że syndyk spłaci wierzycieli i sprzeda część produkcyjną zakładu. Obecnie okazuje się jednak, że produkcji nie można kontynuować. Mimo to syndyk zamierza sprzedać części zakładu, jednak nie nastąpi to wcześniej niż w przyszłym roku’.

W I połowie 2008 roku Jelcz wyprodukował 74 sztuki pojazdów (dane udostępnione przez portal infobus.pl), zajmując tym samym trzecie miejsce wśród producentów na rynku autobusów o masie powyżej 8 ton (12.4% całego rynku). Firma należy do Grupy Zasada SA, w skład której wchodzi również Ina wytwórnia autobusów, Autosan ( 88 sztuk wyprodukowanych w I połowie 2008, 14.9% rynku).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 17 2018 15:35 V10.9.3-2