reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 16 października 2008

Jelcz kończy produkcję autobusów

Portal WNP.pl, cytując Gazetę Wrocławską poinformował, iż tylko do końca października w Jelczańskich Zakładach Samochodowych będą produkowane autobusy.
Jak donosi WNP.pl, nie ma już zamówień na następne miesiące, a pracę straci około 200 osób. W momencie, gdy ogłaszano upadłość firmy (styczeń 2008), koniunktura w branży motoryzacyjnej była bardzo dobra i Jelcz miał zamówienia na nowe pojazdy. Ostatni zarząd firmy liczył na to, że syndyk spłaci wierzycieli i sprzeda część produkcyjną zakładu. Obecnie okazuje się jednak, że produkcji nie można kontynuować. Mimo to syndyk zamierza sprzedać części zakładu, jednak nie nastąpi to wcześniej niż w przyszłym roku’.

W I połowie 2008 roku Jelcz wyprodukował 74 sztuki pojazdów (dane udostępnione przez portal infobus.pl), zajmując tym samym trzecie miejsce wśród producentów na rynku autobusów o masie powyżej 8 ton (12.4% całego rynku). Firma należy do Grupy Zasada SA, w skład której wchodzi również Ina wytwórnia autobusów, Autosan ( 88 sztuk wyprodukowanych w I połowie 2008, 14.9% rynku).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 15 2018 00:12 V9.6.1-1