reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Govena Przemysł elektroniczny | 08 grudnia 2017

Govena będzie rozwijać działalność B+R

Projekt firmy Govena Lighting dotyczący rozwoju zaplecza badawczo-rozwojowego został rekomendowany do dofinansowania.
Projekt o nazwie: „Rozwój zaplecza badawczo-rozwojowego Govena Lighting S.A. w dziedzinie elektroniki oświetleniowej", złożony w ramach Działania 1.2.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, zyskał ocenę pozytywną i został rekomendowany do dofinansowania. Firma poinformowała jednocześnie, że nie jest to jednoznaczne z podpisaniem umowy o dofinansowanie. Wartość projektu to 9 670 938,62 zł, a dotacja ma wynieść 3 538 148,27 zł.

Zgodnie ze strategią firmy na lata 2017-2020, jednym z priorytetów rozwoju spółki będzie dalsze udoskonalanie dotychczasowych i projektowanie nowych wyrobów elektronicznych dedykowanych dla technologii LED i OLED oraz wdrażanie nowych funkcji i zastosowań wyrobów elektroniki oświetleniowej w przemyśle.

- Bazując na wieloletnim doświadczeniu w działalności badawczo-rozwojowej, której efektem jest obecnie kilkanaście patentów i wzorów użytkowych, spółka zamierza zintensyfikować prace nad rozwojem nowych technologii z zakresu inteligentnych systemów sterowania światłem, mających zastosowanie w zarówno w domu, przemyśle jak i rolnictwie – informuje Govena.

W realizacji powyższych celów z pewnością pomoże rozbudowa zaplecza B+R, ale firma planuje także inne przedsięwzięcia. Govena zamierza zmodernizować park technologiczny i planuje m.in. zakupu innowacyjnej linii technologicznego do produkcji zasilaczy LED z funkcją regulacji świecenia diod LED. Strategia firmy zakłada również:
  • uzyskanie akredytacji renomowanych instytucji badawczo-certyfikujących z kraju i zagranicy na konkretne stanowiska badawcze w celu rozszerzenie działalności o usługi badawcze w zakresie kompatybilności, elektromagnetycznej wyrobów oświetleniowych,
  • rozwój działalności eksportowej, w tym wykorzystanie bardzo dużego zainteresowania technologią ściemniania światła w krajach Europy Zachodniej i Skandynawii,
  • zwiększenie roli działu konstrukcyjnego w działalności usługowo-produkcyjnej spółki,
  • wejście w nowy segment usług technicznych związanych bezpośrednio z produkcją podzespołów elektronicznych: od projektu, wsparcia inżynieryjnego, wykonania (łącznie z PCB) poprzez zakup elementów ich ułożenie po testowanie gotowych podzespołów oraz wysyłkę do klienta,
  • specjalizację w niszowej, średnioseryjnej specjalistycznej produkcji dedykowanej.

Jak podkreśla Govena, inteligentne systemy sterowania oświetleniem i podzespoły elektroniczne to obecnie najważniejsze źródło innowacji w elektronice, których sprzedaż uznawana jest za najbardziej atrakcyjną część zaopatrzenia produkcji elektronicznej. Wykorzystanie najnowszych osiągnięć przemysłu półprzewodnikowego czy użycie zaawansowanych podzespołów pasywnych jest dzisiaj celem każdego konstruktora i większości firm produkcyjnych.

Perspektywy rynku oświetleniowego LED to prognozowane wzrosty z obecnego poziomu 7 mln euro do poziomu 64 mld euro w 2020 roku. W tym wartość rynku LED w segmencie oświetlenia ogólnego w 2020 roku szacuje się na 56 mld euro. Średnioroczna stopa wzrostu rynku LED w tym segmencie w latach 2016-2020 szacowana jest poziomie co najmniej 15%.

Govena Lighting SA 6 grudnia zadebiutowała na NewConnect.Źródło: © Govena

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2