reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vigo Przemysł elektroniczny | 05 grudnia 2017

VIGO System – nowe zamówienie z Zodiac Aerospace

Producent najbardziej zaawansowanych detektorów podczerwieni dostarczy Zodiac Aerospace detektory o wartości 3,9 mln PLN.
Francuski koncern jest jednym ze strategicznych partnerów giełdowego producenta detektorów. Poprzednie zamówienie, o wartości 3,3 mln PLN, zostało zrealizowane w I półroczu 2017 r., wydatnie przyczyniając się do wzrostu przychodów VIGO System w kończącym się roku.

Półprzewodniki z Ożarowa Mazowieckiego znajdą zastosowanie w sprzęcie wojskowym produkowanym przez francuski koncern. Kontrakt ma zostać zrealizowany do końca I półrocza 2017 r.
Segment wojskowy odpowiada za ponad 20% tegorocznej sprzedaży VIGO System, a Zodiac Aerospace jest największym pojedynczym odbiorcą detektorów VIGO. Największym rynkiem zbytu produktów giełdowej spółki jest z kolei szeroko pojęty przemysł, generujący ponad połowę przychodów Spółki. Najważniejszym z produktów dla branży przemysłowej są detektory wykorzystywane w kontroli jakości powietrza i detekcji gazów.

Po 9 miesiącach 2017 r. VIGO System rozpoznało 21,6 mln zł przychodów ze sprzedaży (21% wzrost rdr), wypracowując 9 mln zł zysku netto (31% wzrost rdr.). – 2017 to udany dla nas rok, tak pod względem bieżących wyników finansowych jak i budowania relacji z biznesowych z dotychczasowymi i przyszłymi kontrahentami. Mamy potencjał, by w przyszłym roku pochwalić się dalszym dwucyfrowym wzrostem sprzedaży, tak dzięki intensyfikacji współpracy z obecnymi klientami VIGO System, jak i pozyskaniem zupełnie nowych partnerów, o których pozyskanie aktywnie zabiegamy. Szczególnie duże nadzieje wiążemy z ekspansją na rynkach krajów azjatyckich, z Chinami i Japonią na czele, wierzymy że przyszły rok przyniesie skokowy wzrost przychodów z tych rynków – komentuje Adam Piotrowski, prezes VIGO System.

Strategia rozwoju VIGO System na najbliższe lata przewiduje m.in. wzrost mocy produkcyjnych poprzez budowę nowego zakładu produkcyjnego w Ożarowie Mazowieckim, którego uruchomienie eliminuje istniejące wąskie gardła w procesie produkcyjnym spółki, umożliwiając efektywną produkcję długich serii detektorów i wzrost wolumenu produkcji z obecnych 6 tys. sztuk do nawet 100 tys. detektorów rocznie. W ramach projektu zakończono już prace projektowe oraz uzyskano prawomocne pozwolenie na budowę zakładu. W III kwartale br. rozpoczęto m.in. odwierty pod pompy ciepła, które będą zasilać nowy budynek w energię. Zakończenie przetargu na wybór Generalnego wykonawcy planowane jest na początek 2018 r., co pozwoliłoby rozpocząć właściwe prace budowlane w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1