reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© vigo Przemysł elektroniczny | 05 grudnia 2017

VIGO System – nowe zamówienie z Zodiac Aerospace

Producent najbardziej zaawansowanych detektorów podczerwieni dostarczy Zodiac Aerospace detektory o wartości 3,9 mln PLN.

Francuski koncern jest jednym ze strategicznych partnerów giełdowego producenta detektorów. Poprzednie zamówienie, o wartości 3,3 mln PLN, zostało zrealizowane w I półroczu 2017 r., wydatnie przyczyniając się do wzrostu przychodów VIGO System w kończącym się roku.
Półprzewodniki z Ożarowa Mazowieckiego znajdą zastosowanie w sprzęcie wojskowym produkowanym przez francuski koncern. Kontrakt ma zostać zrealizowany do końca I półrocza 2017 r.
Segment wojskowy odpowiada za ponad 20% tegorocznej sprzedaży VIGO System, a Zodiac Aerospace jest największym pojedynczym odbiorcą detektorów VIGO. Największym rynkiem zbytu produktów giełdowej spółki jest z kolei szeroko pojęty przemysł, generujący ponad połowę przychodów Spółki. Najważniejszym z produktów dla branży przemysłowej są detektory wykorzystywane w kontroli jakości powietrza i detekcji gazów. Po 9 miesiącach 2017 r. VIGO System rozpoznało 21,6 mln zł przychodów ze sprzedaży (21% wzrost rdr), wypracowując 9 mln zł zysku netto (31% wzrost rdr.). – 2017 to udany dla nas rok, tak pod względem bieżących wyników finansowych jak i budowania relacji z biznesowych z dotychczasowymi i przyszłymi kontrahentami. Mamy potencjał, by w przyszłym roku pochwalić się dalszym dwucyfrowym wzrostem sprzedaży, tak dzięki intensyfikacji współpracy z obecnymi klientami VIGO System, jak i pozyskaniem zupełnie nowych partnerów, o których pozyskanie aktywnie zabiegamy. Szczególnie duże nadzieje wiążemy z ekspansją na rynkach krajów azjatyckich, z Chinami i Japonią na czele, wierzymy że przyszły rok przyniesie skokowy wzrost przychodów z tych rynków – komentuje Adam Piotrowski, prezes VIGO System. Strategia rozwoju VIGO System na najbliższe lata przewiduje m.in. wzrost mocy produkcyjnych poprzez budowę nowego zakładu produkcyjnego w Ożarowie Mazowieckim, którego uruchomienie eliminuje istniejące wąskie gardła w procesie produkcyjnym spółki, umożliwiając efektywną produkcję długich serii detektorów i wzrost wolumenu produkcji z obecnych 6 tys. sztuk do nawet 100 tys. detektorów rocznie. W ramach projektu zakończono już prace projektowe oraz uzyskano prawomocne pozwolenie na budowę zakładu. W III kwartale br. rozpoczęto m.in. odwierty pod pompy ciepła, które będą zasilać nowy budynek w energię. Zakończenie przetargu na wybór Generalnego wykonawcy planowane jest na początek 2018 r., co pozwoliłoby rozpocząć właściwe prace budowlane w pierwszych miesiącach przyszłego roku.
reklama
August 05 2020 00:04 V18.8.2-1