© Nestmedic
Przemysł elektroniczny |
Nestmedic wchodzi na kenijski rynek
spółka Nestmedic SA podpisała umowę z kenijską firmą eMedica Ltd., oferującą szereg rozwiązań telemedycznych wspierających system ochrony zdrowia w Afryce. Do jej portfolio dołączy mobilne KTG Pregnabit.
Wejście na dynamicznie rozwijający się rynek medyczny w Kenii to element strategii ekspansji zagranicznej notowanej na New Connect spółki.
– Nasze plany od początku wykraczały daleko poza polski rynek, widzimy bardzo szerokie możliwości wprowadzenia systemu Pregnabit praktycznie na całym świecie. Teraz, kiedy za nami pierwsze wdrożenia w Polsce, ekspansja zagraniczna staje się naszym priorytetem. Afryka to bardzo duży i chłonny rynek, łatwo adaptujący się do nowych technologii. To zarazem tylko jeden z obszarów, na których poszukujemy partnerów i planujemy dystrybucję – podkreśla dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, prezes zarządu Nestmedic.
Nestmedic zaczyna nowy etap ekspansji i zapowiada kolejne wdrożenia zagraniczne, także z partnerami z Unii EuropejskiejNa kontynencie afrykańskim, zmagającym się z ograniczonym dostępem do opieki medycznej i brakiem wykwalifikowanej kadry lekarskiej, rozwiązania z zakresu telemedycyny trafiają na chłonny rynek. System Pregnabit może być szczególnie pożądany i pożyteczny m.in. w Kenii oraz wschodniej Afryce, gdzie nawet duże szpitale rzadko wyposażone są w stacjonarne KTG. Jeszcze rzadziej zatrudniają zaś specjalistów, potrafiących interpretować wyniki badań dobrostanu płodu. W sierpniu br. spółka Nestmedic przeprowadziła pierwsze badanie teleKTG na kontynencie afrykańskim. Powodzenie testu potwierdziło technologiczną gotowość urządzenia do wdrożenia na rynki zagraniczne, bez względu na długość i szerokość geograficzną. – eMedica Ltd. zapewnia wysokiej jakości usługi telemedyczne oraz przełomowe technologie, pomagające w diagnozowaniu i leczeniu pacjentów w Afryce. Cieszymy się, że rozpoczynamy współpracę na tak perspektywicznym i szybko rosnącym rynku. Ale to dopiero początek. Obecnie otrzymujemy zapytania dotyczące systemu Pregnabit niemal z całego świata. Wkrótce będziemy informować o kolejnych wdrożeniach, również w krajach Unii Europejskiej – dodaje Patrycja Wizińska-Socha. W Kenii rocznie rodzi się 1,5 mln dzieci, z czego 65% w szpitalach. Według prognoz, roczna stopa wzrostu sektora zdrowotnego będzie tam sięgać 10,8% co oznacza wartość sektora na poziomie3,1 mld dolarów w 2019 roku. Podnoszenie jakości opieki okołoporodowej jest obecnie rządowym priorytetem w Kenii, badanie kardiotokograficzne ma szansę stać się tam tzw. „złotym standardem” badań w trzecim trymestrze ciąży.