reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 14 listopada 2017

Spółka z Grupy InfoSCAN ma 1,6 mln PLN na prace nad Holterem EKG

cardio.link, spółka zależna firmy telemedycznej InfoSCAN, pozyskała 1,6 mln PLN w ofercie prywatnej na prace nad innowacyjnym Holterem EKG, monitorującym rytm serca.
Holter EKG ma w pierwszym kwartale 2018 r. trafić już do testów w ośrodkach naukowych. Jak podkreśla firma w komunikacie, samo urządzenie wraz z system telemedycznym znacząco skróci czas pracy lekarzy przy opisach EKG, dostarczając dodatkowe funkcjonalności niedostępne dotąd na rynku.

Spółka szacuje, że proces certyfikacji urządzenia zakończy się w pierwszej połowie przyszłego roku, a komercjalizacji na rynku polskim finalnej wersja Holtera EKG rozpocznie się na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2018 r. W kolejnym etapie urządzenie zadebiutuje na rynkach zagranicznych.

cardio.link został założony w sierpniu tego roku i działalność operacyjną rozpoczął dwa miesiące temu. Bazuje na doświadczeniach i wcześniejszych pracach InfoSCAN w tym zakresie. Dzięki pozyskanemu kapitałowi projekt zostanie udoskonalony, zoptymalizowany i odświeżony. Równolegle z procesem udoskonalania urządzenia, będą trwały prace nad platformą teleinformatyczną umożliwiającą zarządzanie badaniami przez kliniki oraz lekarzy.

- Doświadczenie zespołu InfoSCAN w zakresie telemetrii pozwoliło na stworzenie fundamentów dla prac nad Holterem EKG. Zasoby Grupy w ostatnich dwóch latach dotąd koncentrowały się na rozwoju naszego flagowego projektu związanego ze zdalną diagnostyką bezdechu sennego i jego ekspansji na rynku USA. Powołanie dedykowanej spółki dla projektu Holter EKG dało nam możliwość na pozyskanie zasobów i dalsze prace nad przedsięwzięciem. Chcemy, aby cardio.link wzbogacił środowisko medyczne o nowe urządzenie do monitoringu pracy serca, zarówno z przewagami po stronie technologicznej, jak i cenowej – mówi Miłosz Jamroży, prezes cardio.link.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2