Optymistyczne prognozy dla LPKF. Rośnie popyt na depanelizację laserową
Podczas ostatnich targów Evertiq Expo w Sophii Antipolis, Abdulla Raufi, kierownik ds. sprzedaży technicznej w LPKF Laser & Electronics, wyraził przekonanie co do perspektyw firmy na 2025 r., powołując się na rosnące zainteresowanie rozwiązaniami do laserowego usuwania zanieczyszczeń (depanelizację) pomimo wyzwań gospodarczych w poprzednim roku.
Ekspert odniósł się do roku 2024 i przyznał, że mimo iż był to trudny rok dla wielu firm, LPKF pozostał na dobrej drodze. „To był trudny rok dla wielu firm w 2024 roku ze względu na czynniki ekonomiczne. Jesteśmy jednak zadowoleni z naszych przychodów” - stwierdził Raufi.
Z kolei mówiąć o najbliższej przyszłości, jeszcze w 2025 r., Raufi zauważył zmianę potrzeb na rynku.
„Jest jeszcze początek roku, ale już zauważyłem wzrost liczby firm pytających o rozwiązania do depanelingu laserowego. To dobre uczucie i pozostajemy optymistami na nadchodzący rok”.
Odnosząc się do obaw dotyczących kosztów systemów depanelingu laserowego, Raufi odrzucił pogląd, że wymagają one nadmiernych inwestycji.
„To tylko plotki. Koszty w rzeczywistości spadły w ostatnich latach. Dzięki zwiększonej mocy lasera w tej samej cenie, firmy mogą rozszerzyć swój zasięg rynkowy, przyciągnąć nowych klientów i opracować nowe produkty. Zwrot z inwestycji jest znaczący” - wyjaśnił.
Ekspert został zapytany o zalety depanelowania laserowego w porównaniu z tradycyjną obróbką CNC. Raufi podkreślił kilka kluczowych korzyści. „Depanelowanie laserowe eliminuje naprężenia mechaniczne i wibracje, co poprawia jakość i wydajność produktu. Dodatkowo, miniaturyzacja jest kluczową zaletą w przyszłości”.
Firma LPKF wkracza w 2025 r. koncentrując się na innowacjach i ekspansji rynkowej. Jednocześnie oczekuje, że technologia depanelingu laserowego będzie nadal zyskiwać na popularności.