reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 03 listopada 2017

Farnell wesprze start-upy

Farnell element14 uruchamia program „Maker to Market" przeznaczony dla start-upów i twórców, zapewniając wsparcie, dostarczając wiedzę i materiały, by wprowadzić ich produkty na rynek.
Z programem „Maker to Market” łączą się usługi Electronic Design & Manufacturing Services, które umożliwiają inżynierom skoncentrowanie się na rozwijaniu jak najlepszego produktu, wspierając projektanta na każdym etapie procesu przygotowywania i produkcji urządzenia. W ramach tych usług możliwe jest także spersonalizowanie cech niektórych podzespołów, potrzebnych do projektów produkowanych w większych wolumenach.

- Jako dystrybutor rozwiązań rozwojowych, szczycimy się świetnym wsparciem, jakie zapewniamy inżynierom, rozwijając i przenosząc ich pomysły na wyższy poziom – komentuje Peter Birks, Business President w firmie Farnell element14.
- Specjaliści Farnella doradzają klientom oraz wspierają procesy optymalizacji kosztów, produkcji masowej, certyfikacji i testowania zgodności, skracając tym samym czas potrzebny na wprowadzenie produktu na rynek – informuje firma w komunikacie. Premier Farnell ma już doświadczenie w pracy ze start-upami, czego przykładem jest norweska spółka FutureHome, która opracowała bramkę Smart Hub, umożliwiającą użytkownikom zdalne sterowanie, monitorowanie i automatyzację wielu inteligentnych urządzeń zainstalowanych w domu. Premier Farnell świadczył dla FutureHome szeroki zakres usług, wliczając w to prace inżynieryjne oraz wsparcie przy testowaniu zgodności i produkcji, co pozwoliło zespołowi FutureHome skoncentrować się na rozwoju samego produktu i zdobyciu klientów – podkreśla Farnell.

- W rezultacie jesteśmy w stanie pomóc projektantom przekształcić innowacyjny pomysł w gotowy produkt, który będzie promowany i dystrybuowany na całym świecie. A dodatkowo możemy pomóc twórcom wprowadzić ich produkty na rynek szybciej i przy mniejszym koszcie całkowitym – informuje firma.

Dodatkową pomocą dla startupów jest Hardware Studio Connection – wspólna inicjatywa podjęta przez Avnet (firma-matka grupy Premier Farnell) i nowy dział Avnetu, Dragon Innovation. Daje ona projektantom dostęp do wsparcia ze strony inżynierów firmy oraz zniżki na komponenty i usługi.

Premier Farnell prowadzi także produkcję popularnych komputerów jednopłytkowych, wliczając w to Raspberry Pi, BeagleBone Black i BBC micro:bit. Firma jest także sponsorem programu Startupbootcamp IoT | Connected Devices, oferującego wsparcie (w tym mentorskie) i pomagającego w znalezieniu okazji inwestycyjnych dla start-upów technologicznych, działających w sektorze konsumenckich lub przemysłowych rozwiązań IoT.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2