reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 03 listopada 2017

Farnell wesprze start-upy

Farnell element14 uruchamia program „Maker to Market" przeznaczony dla start-upów i twórców, zapewniając wsparcie, dostarczając wiedzę i materiały, by wprowadzić ich produkty na rynek.
Z programem „Maker to Market” łączą się usługi Electronic Design & Manufacturing Services, które umożliwiają inżynierom skoncentrowanie się na rozwijaniu jak najlepszego produktu, wspierając projektanta na każdym etapie procesu przygotowywania i produkcji urządzenia. W ramach tych usług możliwe jest także spersonalizowanie cech niektórych podzespołów, potrzebnych do projektów produkowanych w większych wolumenach.

- Jako dystrybutor rozwiązań rozwojowych, szczycimy się świetnym wsparciem, jakie zapewniamy inżynierom, rozwijając i przenosząc ich pomysły na wyższy poziom – komentuje Peter Birks, Business President w firmie Farnell element14.
- Specjaliści Farnella doradzają klientom oraz wspierają procesy optymalizacji kosztów, produkcji masowej, certyfikacji i testowania zgodności, skracając tym samym czas potrzebny na wprowadzenie produktu na rynek – informuje firma w komunikacie. Premier Farnell ma już doświadczenie w pracy ze start-upami, czego przykładem jest norweska spółka FutureHome, która opracowała bramkę Smart Hub, umożliwiającą użytkownikom zdalne sterowanie, monitorowanie i automatyzację wielu inteligentnych urządzeń zainstalowanych w domu. Premier Farnell świadczył dla FutureHome szeroki zakres usług, wliczając w to prace inżynieryjne oraz wsparcie przy testowaniu zgodności i produkcji, co pozwoliło zespołowi FutureHome skoncentrować się na rozwoju samego produktu i zdobyciu klientów – podkreśla Farnell.

- W rezultacie jesteśmy w stanie pomóc projektantom przekształcić innowacyjny pomysł w gotowy produkt, który będzie promowany i dystrybuowany na całym świecie. A dodatkowo możemy pomóc twórcom wprowadzić ich produkty na rynek szybciej i przy mniejszym koszcie całkowitym – informuje firma.

Dodatkową pomocą dla startupów jest Hardware Studio Connection – wspólna inicjatywa podjęta przez Avnet (firma-matka grupy Premier Farnell) i nowy dział Avnetu, Dragon Innovation. Daje ona projektantom dostęp do wsparcia ze strony inżynierów firmy oraz zniżki na komponenty i usługi.

Premier Farnell prowadzi także produkcję popularnych komputerów jednopłytkowych, wliczając w to Raspberry Pi, BeagleBone Black i BBC micro:bit. Firma jest także sponsorem programu Startupbootcamp IoT | Connected Devices, oferującego wsparcie (w tym mentorskie) i pomagającego w znalezieniu okazji inwestycyjnych dla start-upów technologicznych, działających w sektorze konsumenckich lub przemysłowych rozwiązań IoT.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1