reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 12 października 2017

Thales otworzył centrum rozwoju sztucznej inteligencji w Kanadzie

Centre of Research and Technology in Artificial Intelligence eXpertise (cortAIx) to nowy oddział Thales, który będzie tworzył rozwiązania na potrzeby różnych sektorów, w których działa firma.
Thales w ciągu 4-5 lat zainwestuje 20 mln USD w nowe centrum sztucznej inteligencji, które otworzył w Montrealu. Firma zamierza zatrudnić 50 osób. Eksperci cortAIx będą pracowali nad rozwiązaniami m.in. dla branży lotniczej, satelitarnej, zbrojeniowej, a także nad technologiami autonomicznych pociągów.

Kanada wzbudza zainteresowanie wielu globalnych firm technologicznych, które chwalą dostępność wysoko wykwalifikowanej kadry oraz prężnie działającą społeczność start-upową. Miesiąc temu, także w Montrealu, centrum rozwoju sztucznej inteligencji otworzył Facebook. Swoje oddziały zajmujące się AI w Kanadzie mają także Google, Samsung czy Uber.

Thales to francuski koncern działający m.in. w branży kosmicznej, lotniczej, transportowej, zbrojeniowej i bezpieczeństwa.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1