reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 12 października 2017

Thales otworzył centrum rozwoju sztucznej inteligencji w Kanadzie

Centre of Research and Technology in Artificial Intelligence eXpertise (cortAIx) to nowy oddział Thales, który będzie tworzył rozwiązania na potrzeby różnych sektorów, w których działa firma.
Thales w ciągu 4-5 lat zainwestuje 20 mln USD w nowe centrum sztucznej inteligencji, które otworzył w Montrealu. Firma zamierza zatrudnić 50 osób. Eksperci cortAIx będą pracowali nad rozwiązaniami m.in. dla branży lotniczej, satelitarnej, zbrojeniowej, a także nad technologiami autonomicznych pociągów.

Kanada wzbudza zainteresowanie wielu globalnych firm technologicznych, które chwalą dostępność wysoko wykwalifikowanej kadry oraz prężnie działającą społeczność start-upową. Miesiąc temu, także w Montrealu, centrum rozwoju sztucznej inteligencji otworzył Facebook. Swoje oddziały zajmujące się AI w Kanadzie mają także Google, Samsung czy Uber.

Thales to francuski koncern działający m.in. w branży kosmicznej, lotniczej, transportowej, zbrojeniowej i bezpieczeństwa.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1