reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© robyn mackenzie dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 04 września 2017

Medicalgorithmics nadal gwiazdą giełdy

To jest dopiero wzrost sprzedaży: skonsolidowane przychody Medicalgorithmics w rok skoczyły dwukrotnie!
Skonsolidowane przychody Medicalgorithmics w I półroczu 2017 wyniosły 102.5 mln zł, w porównaniu do 52.8 mln w analogicznym okresie roku 2016. To nie tylko organiczny wzrost, ale także efekt udanych inwestycji kapitałowych: ‘Kluczowe znaczenie dla wyników osiągniętych w I półroczu 2017 roku miało […] przejęcie klientów AMI. Analizując wyniki Grupy Kapitałowej Medicalgorithmics, należy też pamiętać, że rok 2017 jest pierwszym rokiem pełnej konsolidacji wyników spółki zależnej Medi-Lynx. W związku z tym, że przejęcie udziałów w Medi-Lynx miało miejsce dnia 30 marca 2016 roku, dane porównawcze za I półrocze 2016 roku obejmują wyniki spółki zależnej wyłącznie za II kwartał 2016 roku’ czytamy w raporcie półrocznym spółki.

Jeszcze lepiej jest jeśli chodzi o wyniki: zysk na sprzedaży skoczył z poziomu 4.8 mln zł do 17.6 mln zł. Warto przy tym zauważyć, iż znacznie zwiększyła się kwota amortyzacji, tak więc EBIDTA wzrosła w tempie naprawdę imponującym: z 7.4 mln zł do 24.4 mln zł. Podobnie, zysk netto w pierwszym półroczu ukształtował się na poziomie 13.0 mln zł w stosunku do 6.4 mln zł.

Grupa prowadzi szereg prac rozwojowych w zakresie udoskonalania obecnych produktów i usług oraz prowadzi prace nad nowymi rozwiązaniami. Obecnie kluczowe dla Grupy nowe projekty rozwojowe to:
• PocketECG CRS - urządzenie i system do rehabilitacji kardiologicznej;
• PocketECG 12Ch - urządzenie i system do zdalnego, natychmiastowego opisu EKG (12-kanałowe EKG).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2