reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Raytheon Przemysł elektroniczny | 01 czerwca 2017

Polskie systemy w Patriotach

Na przełomie maja i czerwca amerykański koncern rakietowy Raytheon dostanie z Polski pierwszą partię systemów do identyfikacji statków powietrznych „swój-obcy”. Urządzenia opracowała firma PIT Radwar.
W amerykańskie zestawy rakietowe Patriot wyposażonych jest 13 armii na świecie. Niebawem w modernizowanych Patriotach producent broni – koncern Raytheon – będzie instalować polskie systemy IFF (Identification Friend or Foe). Jak powiedział portalowi polska-zbrojna.pl John Baird, jeden z wiceprezesów Raytheona, na przełomie maja i czerwca do USA dotrze z Polski pierwsza partia systemów do identyfikacji swój-obcy. Opracowali je inżynierowie z warszawskiej spółki PIT Radwar, którzy trzy lata temu rozpoczęli badania nad tego typu urządzeniem na potrzeby Patriotów.

W ubiegłym roku spółka należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej zakończyła prace badawczo-rozwojowe nad systemami, których główną częścią jest antena i radar. Efekt okazał się na tyle dobry, że Raytheon zlecił ich produkcję seryjną. – Kontrakt w tej sprawie podpisaliśmy w listopadzie 2016 roku. Zgodnie z nim pierwsze anteny mają do nas trafić przed wakacjami, a wszystkie zamówione do końca roku. Od stycznia chcemy bowiem rozpocząć ich montaż w modernizowanych przez nas obecnie zestawach rakietowych Patriot– zapowiada John Baird.

Źrodło: poslka-zbrojna.pl, Raytheon
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-1