reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 maja 2017

Enea zamawia przekładniki ABB

ABB wygrała przetarg na dostawy 189 sztuk indukcyjnych przekładników wysokiego napięcia dla Enea Operator Sp. z o. o. To największe zamówienie na przekładniki WN realizowane przez ABB w Polsce dla Grupy Enea.
Urządzenia zostaną wyprodukowane w zakładzie aparatury wysokich napięć ABB w Przasnyszu i posłużą do wymiany przekładników starego typu w ramach modernizacji 9 stacji elektroenergetycznych w północno-zachodniej Polsce. Dostawy potrwają do końca 2017 roku.

Warte około 2,3 mln PLN zamówienie to element planu inwestycyjnego spółki Enea Operator, która w zeszłym roku zainwestowała łącznie ponad 900 mln PLN w projekty wysokiego, średniego i niskiego napięcia. Działania operatora związane są z rozwojem i poprawą infrastruktury dystrybucyjnej, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego, zapewnienie ciągłości dostaw energii elektrycznej oraz przyłączanie do sieci nowych odbiorców.

ABB zrealizowała już wcześniejsze zamówienie dla spółki Enea Operator w ramach wygranego w 2016 roku przetargu na dostawy 159 sztuk przekładników, które zainstalowano na 11 stacjach elektroenergetycznych.

ABB w dostarczała już przekładniki wysokiego napięcia urządzenia m.in. dla PGE Dystrybucja SA i Tauron Dystrybucja SA. Zamówienia na te elementy realizuje również dla odbiorców za granicą.

Przekładniki prądowe i napięciowe służą przede wszystkim do przetwarzania wysokich prądów i napięć do niskich znormalizowanych wartości, pełniąc kluczową rolę w procesie pomiaru energii. ABB jest innowatorem w technologii przekładników wysokiego napięcia. Firma poszerza obecnie swój asortyment o nowy, indukcyjny przekładnik napięciowy typu PV123a. Charakteryzujące się nowoczesną i ujednoliconą konstrukcją urządzenie będzie produkowane w fabrykach ABB w Polsce, Szwecji i Stanach Zjednoczonych.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 00:02 V9.5.0-2