reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dana rothstein dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 24 kwietnia 2017

TRAX elektronik zrealizuje projekt unijny

Projekt o wartości prawie 4 mln PLN dotyczy opracowania i wdrożenia innowacyjnej technologii wytwarzania znaków zmiennej treści.
Firma TRAX elektronik realizuje projekt „Opracowanie i wdrożenie innowacyjnej (w skali europejskiej) technologii wytwarzania drogowych Znaków Zmiennej Treści z wykorzystaniem innowacyjnych układów optycznych oraz opracowanie unikalnego układu ZZT o pełnej autonomii energetycznej”. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, w ramach Działania 1.1 „Projekty B+R przedsiębiorstw”, Poddziałania 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”. Wartość projektu wynosi 3 959 183,78 PLN, natomiast kwota dofinansowania: 2 389 791,02 PLN.

Jak informuje firma w komunikacie, głównym celem projektu jest opracowanie nowej matrycy świetlnej wykorzystującej diody SMD w kolorystyce RGB oraz innowacyjnego układu optycznego (soczewki), który zostanie wykorzystany w konstrukcji płyty czołowej ZZT. - Nowa technologia optyczna w połączeniu z optymalizacją komponentów wykorzystywanych w urządzeniach sterujących pozwoli również na opracowanie w pełni funkcjonalnego autonomicznego urządzenia zasilanego z alternatywnych źródeł energii, które na etapie komercjalizacji zostanie przekształcone w innowacyjny produkt do zastosowania w ZZT, pozwalający na wypracowanie przewagi konkurencyjnej – czytamy na stronach TRAX elektronik.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-2