reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© dana rothstein dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 24 kwietnia 2017

TRAX elektronik zrealizuje projekt unijny

Projekt o wartości prawie 4 mln PLN dotyczy opracowania i wdrożenia innowacyjnej technologii wytwarzania znaków zmiennej treści.
Firma TRAX elektronik realizuje projekt „Opracowanie i wdrożenie innowacyjnej (w skali europejskiej) technologii wytwarzania drogowych Znaków Zmiennej Treści z wykorzystaniem innowacyjnych układów optycznych oraz opracowanie unikalnego układu ZZT o pełnej autonomii energetycznej”. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, w ramach Działania 1.1 „Projekty B+R przedsiębiorstw”, Poddziałania 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa”. Wartość projektu wynosi 3 959 183,78 PLN, natomiast kwota dofinansowania: 2 389 791,02 PLN.

Jak informuje firma w komunikacie, głównym celem projektu jest opracowanie nowej matrycy świetlnej wykorzystującej diody SMD w kolorystyce RGB oraz innowacyjnego układu optycznego (soczewki), który zostanie wykorzystany w konstrukcji płyty czołowej ZZT. - Nowa technologia optyczna w połączeniu z optymalizacją komponentów wykorzystywanych w urządzeniach sterujących pozwoli również na opracowanie w pełni funkcjonalnego autonomicznego urządzenia zasilanego z alternatywnych źródeł energii, które na etapie komercjalizacji zostanie przekształcone w innowacyjny produkt do zastosowania w ZZT, pozwalający na wypracowanie przewagi konkurencyjnej – czytamy na stronach TRAX elektronik.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2