reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ra2studio dreamstime.com Nauka | 10 kwietnia 2017

Philips i Politechnika Śląska tworzą centrum biotechnologii

Philips Polska jest partnerem strategicznym Politechniki Śląskiej w projekcie tworzenia Śląskiego Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu na Wydziale Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej.
Dziś podpisano umowę, w której Philips Polska deklaruje wkład własny na poziomie 20% wartości projektu, na który składają się nowoczesne technologie oraz środki pieniężne.

Śląskie Centrum Inżynierskiego Wspomagania Medycyny i Sportu to sieć nowoczesnych laboratoriów, które zostaną utworzone na Wydziale Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej wspólnie z firmą Philips. Będą tu prowadzone badania dotyczące innowacyjnych technologii z zakresu inżynierii biomedycznej – powiedział prof. Marek Gzik, dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej.

Centrum powstanie w oparciu o projekt Assist Med Sport Silesia, który znalazł się na liście kluczowych projektów województwa śląskiego. Projekt, na kwotę 90 mln zł, ma zostać realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Wkład własny do projektu w wysokości 20% zapewnia firma Philips Polska. Philips jest światowym liderem w dziedzinie technologii medycznej i koncentruje się na poprawie zdrowia ludzi umożliwiając im lepsze wyniki zdrowotne. W ramach jego działalności prowadzone będą prace naukowo-badawcze ukierunkowane na opracowanie nowych technologii i wyrobów medycznych.

Największą szansą rozwoju medycyny są innowacje zarówno związane ze sprzętem służącym do diagnostyki chorób, jak i technologiami służącymi efektywnemu prowadzeniu pacjentów. Jesteśmy dumni, że możemy być partnerem tak ważnej instytucji i mieć wkład w rozwój polskich badań. Ich celem jest usprawnienie opieki nad pacjentem poprzez wdrażanie nowoczesnych aplikacji służących do monitorowania jego stanu zdrowia i procesów leczniczych – powiedział Reinier Schlatmann, Philips Central Eastern Europe.

Zależy nam na rozwoju współpracy polsko-holenderskiej, dzięki której możliwy jest transfer know-how, co niewątpliwie jest ogromną wartością dla polskich studentów i młodych naukowców. Poza tym Politechnika Śląska to uczelnia, której pracownicy posiadają unikalną wiedzę techniczną, szczególnie w zakresie inżynierii biomedycznej. Jestem przekonany, że ta wiedza w połączeniu z naszym potencjałem w zakresie innowacji technologicznych w ochronie zdrowia przyczyni się do stworzenia wyspecjalizowanego systemu opieki zdrowotnej, na którym skorzystają przede wszystkim pacjenci – dodał Schlatmann.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1