reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andrey burmakin dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 06 kwietnia 2017

APS Energia planuje przejęcia

Możliwe, że do pierwszej akwizycji dojdzie jeszcze w pierwszym półroczu tego roku, a na celowniku jest firma z Polski.
W roku 2017 APS Energia przewiduje dalszy wzrost sprzedaży w Rosji: ‘Ze względów politycznych musieliśmy uruchomić produkcję w Rosji. To z jednej strony zmniejsza obciążenie zakładu w kraju, ale z drugiej – zwiększa koszty, m. in. nadzoru jakościowego i technicznego. Niemniej na rynku rosyjskim mieliśmy rekordowy rok pod względem sprzedaży i zysków. Wiele wskazuje, że 2017 rok będzie jeszcze lepszy. Szykują się duże inwestycje strukturalne w Rosji – budowa rurociągów, do których mamy szanse dostarczać nasze produkty. Historia APS Energia pokazuje, że uczestnicząc w inwestycjach Nord Stream I i South Stream, osiągaliśmy w latach 2011 i 2014 historycznie najwyższe zyski’ mówi Piotr Szweczyk, prezes APS Energia, w wywiadzie dla Akcjonariat.pl.

Spółka nie odpuszcza też rynku krajowego - obecnie wartość portfela zamówień grupy na 2017 rok wynosi ponad 42 mln zł, z czego ponad 70% zleceń pochodzi z rynku polskiego. APS przewiduje, iż portfel zamówień krajowych może wzrosnąć o kolejne 10 mln zł, głównie w efekcie kontraktów z rynku kolejowego i transportowego.

Spółka zakłada średnioroczną dynamikę sprzedaży na poziomie 20%, natomiast z uwzględnieniem potencjalnych akwizycji na poziomie 30%: ‘Przyglądamy się trzem spółkom na polskim rynku. Nie wykluczone, że do pierwszej akwizycji dojdzie jeszcze w pierwszym półroczu tego roku. To spółka z dużym potencjałem intelektualnym. Myśląc o przejęciach analizujemy potencjalnych kandydatów także z Unii Europejskiej. W wielu krajach europejskich mamy do czynienia z silną ochroną rynku lokalnego, silniejszą niż w Rosji. Bez akwizycji ciężko będzie zwiększać tam sprzedaż. Bierzemy pod uwagę przejęcia w czterech krajach: w Niemczech, Włoszech, Szwajcarii i Austrii. Przyglądamy się jeszcze Rumunii i Turcji.’

Za 3-4 lata powinno dojść do rozbudowy zakładu w Stanisławowie, gdzie już dziś spółka zabezpieczyła sobie grunt pod dalsze inwestycje.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 11 2018 12:47 V11.8.0-1