reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© andrey burmakin dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 06 kwietnia 2017

APS Energia planuje przejęcia

Możliwe, że do pierwszej akwizycji dojdzie jeszcze w pierwszym półroczu tego roku, a na celowniku jest firma z Polski.
W roku 2017 APS Energia przewiduje dalszy wzrost sprzedaży w Rosji: ‘Ze względów politycznych musieliśmy uruchomić produkcję w Rosji. To z jednej strony zmniejsza obciążenie zakładu w kraju, ale z drugiej – zwiększa koszty, m. in. nadzoru jakościowego i technicznego. Niemniej na rynku rosyjskim mieliśmy rekordowy rok pod względem sprzedaży i zysków. Wiele wskazuje, że 2017 rok będzie jeszcze lepszy. Szykują się duże inwestycje strukturalne w Rosji – budowa rurociągów, do których mamy szanse dostarczać nasze produkty. Historia APS Energia pokazuje, że uczestnicząc w inwestycjach Nord Stream I i South Stream, osiągaliśmy w latach 2011 i 2014 historycznie najwyższe zyski’ mówi Piotr Szweczyk, prezes APS Energia, w wywiadzie dla Akcjonariat.pl.

Spółka nie odpuszcza też rynku krajowego - obecnie wartość portfela zamówień grupy na 2017 rok wynosi ponad 42 mln zł, z czego ponad 70% zleceń pochodzi z rynku polskiego. APS przewiduje, iż portfel zamówień krajowych może wzrosnąć o kolejne 10 mln zł, głównie w efekcie kontraktów z rynku kolejowego i transportowego.

Spółka zakłada średnioroczną dynamikę sprzedaży na poziomie 20%, natomiast z uwzględnieniem potencjalnych akwizycji na poziomie 30%: ‘Przyglądamy się trzem spółkom na polskim rynku. Nie wykluczone, że do pierwszej akwizycji dojdzie jeszcze w pierwszym półroczu tego roku. To spółka z dużym potencjałem intelektualnym. Myśląc o przejęciach analizujemy potencjalnych kandydatów także z Unii Europejskiej. W wielu krajach europejskich mamy do czynienia z silną ochroną rynku lokalnego, silniejszą niż w Rosji. Bez akwizycji ciężko będzie zwiększać tam sprzedaż. Bierzemy pod uwagę przejęcia w czterech krajach: w Niemczech, Włoszech, Szwajcarii i Austrii. Przyglądamy się jeszcze Rumunii i Turcji.’

Za 3-4 lata powinno dojść do rozbudowy zakładu w Stanisławowie, gdzie już dziś spółka zabezpieczyła sobie grunt pod dalsze inwestycje.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-2