reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 16 marca 2017

Sniper FIZ zainwestował w producenta urządzenia medycznego

Infoscan SA - producent innowacyjnego urządzenia oraz systemu telemedycznego do domowych badań bezdechu sennego poinformował, że fundusz Sniper FIZ przekroczył próg 5% w akcjonariacie. Jest to pierwszy inwestor instytucjonalny, który ujawnił się w akcjonariacie spółki.
Przed transakcją fundusz nie posiadał akcji spółki Infoscan. Nowy inwestor instytucjonalny nabył 390 tys. walorów w wyniku czego jego udział w akcjonariacie wyniósł 8,9%. Akcje były oferowane w ramach subskrypcji prywatnej. W sumie wyemitowano 1,87 mln akcji, które zostały objęte przez kilkanaście podmiotów, w tym dwóch inwestorów instytucjonalnych.

- Pojawienie się w akcjonariacie pierwszych inwestorów instytucjonalnych utwierdza nas w przekonaniu, że zmierzamy w dobrym kierunku. Osoby zarządzające funduszami, śledzące rynki na co dzień uwierzyły w nasz model biznesowy i pozwoliły nam realizować plany związane z uzyskaniem certyfikacji FDA oraz wejściem na rynek amerykański z naszą technologią – komentuje Jacek Gnich, prezes zarządu Infoscan SA.

Środki pozyskane w ramach emisji mają zostać przeznaczone m.in. na prace związane z procesem uzyskania certyfikatu FDA. Dodatkowo kapitał z oferty prywatnej posłuży jako wkład własny do realizacji projektów unijnych oraz dywersyfikacji kanałów sprzedaży w Polsce. Infoscan zakończył prace nad zaktualizowanym wnioskiem rejestracyjnym, który ma zostać złożony w FDA w marcu 2017 r. Uzyskanie certyfikatu planowane jest na przełom 2017 i 2018 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1