reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Przemysł elektroniczny | 24 lutego 2017

„Nokia worldwide IoT network grid”, czyli światowa sieć IoT jako usługa

Nokia stworzyła „Nokia worldwide IoT network grid”, światową sieć internetu rzeczy, na bazie kompleksowego modelu usług oferującego łączność IoT poprzez różne technologie i granice geograficzne, aby wesprzeć sektory transportu, zdrowia, użyteczności publicznej i bezpieczeństwa.

Sieć Nokii będzie zarządzać połączeniami IoT i zapotrzebowaniem obsługi aktywów należących do klientów, takich jak autonomiczne samochody lub inteligentne kontenery poruszające się po świecie, ograniczając złożoność technologiczną dla przedsiębiorstw, które w przeciwnym razie musiałyby współpracować z wieloma dostawcami technologii.
- Łączność internetu rzeczy jako usług zarządzanych, jest odpowiedzią dla przedsiębiorstw na obecne wdrożenia IoT, które są hamowane przez całą mozaikę umów biznesowych do podłączania urządzeń na całym świecie. ‘Nokia worldwide IoT network’ zapewni jedną globalną siatkę internetu rzeczy. Nie możemy tego zrobić sami i zwracamy się do dostawców usług telekomunikacyjnych na całym świecie, aby współpracowali z nami, abyśmy mogli rozszerzyć korzyści z globalnej sieci na większą liczbę branż – powiedział Igor Leprince, szef Global Services w firmie Nokia.
Jak podkreśla Nokia w komunikacie, światowa sieć IoT Nokii może być łatwo i szybko wdrożona, aby zapewnić przedsiębiorstwom wszechobecną łączność, zarządzanie subskrypcjami i urządzeniami, bezpieczeństwo i analitykę. Łączność jest utrzymywana poprzez inteligentne przełączanie pomiędzy sieciami komórkowymi i nie-komórkowymi. Na przykład, kontener transportowy połączony przez satelitę na oceanie może przełączyć się do sieci komórkowej w pobliżu portu. Nokia będzie oferować pełny model obsługi, w tym zapewnienie dostępu, usługi operacyjne oraz bezpieczeństwa, rozliczenia i dedykowaną obsługę klienta przedsiębiorstw z kluczowych centrów zarządzania siecią. Firma będzie korzystać ze swojej własnej platformy IoT IMPACT do zarządzania urządzeniami, subskrypcjami i platformą analityczną. Zarządzanie subskrypcjami Nokia IMPACT dla eSIM automatycznie skonfiguruje połączenie z siecią dostawcy usług telekomunikacyjnych, kiedy jeden z aktywów przekracza granice geograficzne. Klienci są obsługiwani za pomocą rozwiązania Nokia M2M Core, które obejmuje Nokia Cloud Packet Core, co daje klientowi dostęp do własnego dyskretnego segmentu sieci bazowej. Dostawcy usług komunikacyjnych mogą szybko skorzystać z nowych możliwości biznesowych, które będą udostępnione przez dołączenie do globalnej federacji usług łączności IoT. Wykorzystując nadwyżkę pojemności swoich sieci będą mogli służyć przedsiębiorstwom, które wymagają praktycznie globalnej łączności IoT, szybko i bezproblemowo, aby wykorzystać nowe źródła przychodów. Dla usługodawców planujących uruchomienie nowego biznesu związanego z internetem rzeczy, Nokia może zapewnić szybkie wprowadzenie usługi, gdyż to rozwiązanie Nokii zawiera również pełny model usług zarządzanych (Managed services), pozwalając firmom zaoferować usługę dla swoich klientów pod własną marką.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2019 20:21 V13.3.8-2