reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rangizzz dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 lutego 2017

Mikro-automatyka rozwija produkcję

Rok 2016 to czas dużych zmian w gdańskiej firmie EMS: Mikro-automatyka zadomowiła się już w nowej siedzibie i dysponuje większym parkiem maszynowym.
Trochę ponad rok temu Mikro-automatyka przeprowadziła się do nowej siedziby. Na działce leżącej na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej firma wybudowała jednokondygnacyjny budynek dostosowany do potrzeb firmy z możliwością rozbudowy w przyszłości. Znalazło się w nim miejsce na biura, magazyn i oczywiście halę produkcyjną. W nowych pomieszczeniach pracują obecnie dwie linie, główna została wyposażona w nową drukarkę YCP10 z inspekcją pasty oraz automat pick&place YS12F z ATS-em (zmieniaczem tacek) firmy Yamaha. Maszyny dostarczyła firma Renex.

Również w 2016 roku w firmie zadecydowano o ujednoliceniu oprogramowania, na jakim działają maszyny. – Przeprowadziliśmy migrację oprogramowania automatów firmy Assembleon na platformę P-Tool. Działanie obu linii na tym samym softwarze znacznie ułatwia pracę i ujednolica standardy , szczególnie w firmie takiej jak nasza, w której zdarza się, że jednego dnia na produkcję wchodzą trzy nowe serie prototypowe – mówi Michał Szypliński, właściciel Mikro-automatyki.

W nowej hali jest jeszcze sporo miejsca na kolejne maszyny, a firma planuje dalsze inwestycje. Na razie bez podawania konkretnych terminów, ale w pierwszej kolejności Mikro-automatyka chce zwiększyć liczbę urządzeń AOI. – Następnym krokiem będzie kolejna sitodrukarka automatyczna oraz jeszcze jeden automat pick&place - naszym celem jest zwiększenie realnej wydajności głównej linii produkcyjnej do 50 tys. komponentów na godzinę – zapowiada Michał Szypliński. W jeszcze dalszej perspektywie w firmie ma pojawić się drugi, nowy piec 19- strefowy.

Mikro-automatyka to firma świadcząca usługi montażu elektronicznego, która często stawia na produkcję trudnych, zaawansowanych technologicznie układów. – Współpracujemy z wieloma biurami projektowymi, pomagając w przygotowaniu nowych urządzeń. Wymagania technologiczne naszych klientów rosną i kolejne inwestycje są niezbędne, by zapewnić odpowiednią jakość. Obecnie bez problemu montujemy takie układy jak QFN 0,35 mm czy BGA 0,4 mm – mówi właściciel Mikro-automatyki. Firma wciąż rozwija sprzedaż, zdobywa nowych klientów wyłącznie poprzez marketing szeptany i jak podkreśla Michał Szypliński od początku piętnastoletniej działalności nie zanotowano ani jednego roku ze spowolnieniem obrotów.Nowa siedziba firmy © Mikro-automatyka
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
November 14 2018 11:24 V11.8.1-2