reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© rangizzz dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 lutego 2017

Mikro-automatyka rozwija produkcję

Rok 2016 to czas dużych zmian w gdańskiej firmie EMS: Mikro-automatyka zadomowiła się już w nowej siedzibie i dysponuje większym parkiem maszynowym.
Trochę ponad rok temu Mikro-automatyka przeprowadziła się do nowej siedziby. Na działce leżącej na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej firma wybudowała jednokondygnacyjny budynek dostosowany do potrzeb firmy z możliwością rozbudowy w przyszłości. Znalazło się w nim miejsce na biura, magazyn i oczywiście halę produkcyjną. W nowych pomieszczeniach pracują obecnie dwie linie, główna została wyposażona w nową drukarkę YCP10 z inspekcją pasty oraz automat pick&place YS12F z ATS-em (zmieniaczem tacek) firmy Yamaha. Maszyny dostarczyła firma Renex.

Również w 2016 roku w firmie zadecydowano o ujednoliceniu oprogramowania, na jakim działają maszyny. – Przeprowadziliśmy migrację oprogramowania automatów firmy Assembleon na platformę P-Tool. Działanie obu linii na tym samym softwarze znacznie ułatwia pracę i ujednolica standardy , szczególnie w firmie takiej jak nasza, w której zdarza się, że jednego dnia na produkcję wchodzą trzy nowe serie prototypowe – mówi Michał Szypliński, właściciel Mikro-automatyki.

W nowej hali jest jeszcze sporo miejsca na kolejne maszyny, a firma planuje dalsze inwestycje. Na razie bez podawania konkretnych terminów, ale w pierwszej kolejności Mikro-automatyka chce zwiększyć liczbę urządzeń AOI. – Następnym krokiem będzie kolejna sitodrukarka automatyczna oraz jeszcze jeden automat pick&place - naszym celem jest zwiększenie realnej wydajności głównej linii produkcyjnej do 50 tys. komponentów na godzinę – zapowiada Michał Szypliński. W jeszcze dalszej perspektywie w firmie ma pojawić się drugi, nowy piec 19- strefowy.

Mikro-automatyka to firma świadcząca usługi montażu elektronicznego, która często stawia na produkcję trudnych, zaawansowanych technologicznie układów. – Współpracujemy z wieloma biurami projektowymi, pomagając w przygotowaniu nowych urządzeń. Wymagania technologiczne naszych klientów rosną i kolejne inwestycje są niezbędne, by zapewnić odpowiednią jakość. Obecnie bez problemu montujemy takie układy jak QFN 0,35 mm czy BGA 0,4 mm – mówi właściciel Mikro-automatyki. Firma wciąż rozwija sprzedaż, zdobywa nowych klientów wyłącznie poprzez marketing szeptany i jak podkreśla Michał Szypliński od początku piętnastoletniej działalności nie zanotowano ani jednego roku ze spowolnieniem obrotów.Nowa siedziba firmy © Mikro-automatyka

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 21 2018 11:51 V11.0.0-1