reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Estimote Przemysł elektroniczny | 03 lutego 2017

Estimote: rok 2016 był czasem rozwoju

Krakowski start-up podsumował miniony rok, podkreślając przede wszystkim wprowadzane nowości, zarówno w zakresie hardware’u, jak i oprogramowania.
- Mamy odważną wizję – chcemy stworzyć system operacyjny dla świata fizycznego. Środowisko oprogramowania proste do konfiguracji, które umożliwia każdemu szybkie tworzenie aplikacji i dzielenie się nimi oraz wchodzenie w interakcję z otaczającymi ludźmi, miejscami i obiektami – pisze firma Estimote w komunikacie.

Estimote podkreśla, że od momentu powstania w 2012 roku firma wciaż się rozwija i wprowadza innowacje. Zeszły rok nie był tu wyjątkiem, oto czym m.in. chwali się polski producent beaconów.

Na początku 2016 roku Estimote wprowadził Location Beacons – beacony z 1Mb wbudowanej pamięci oraz o pięcioletnim czasie życia baterii. Location Beacons są wyposażone w interfejs umożliwiający komunikację poprzez Bluetooth z różnymi urządzeniami, od teraz np. producenci oświetlenia czy bram garażowych mogą tworzyć produkty, które wykonują określone zadanie (otwieranie bramy, włączanie oświetlenia), gdy ktoś jest w pobliżu. Ostatni rok to również czas przejścia na architekturę układów scalonych Nordic nRF52 – są to szybsze i bardzie efektywne energetycznie chipy, co więcej, zgodne ze standardem Bluetooth 5.

Estimote wprowadziło również takie nowości, jak: ulepszenie funkcji monitorowania aktywności użytkowników, uruchomienie modułu wideo (użytkownik może zobaczyć na dowolnym ekranie interesujące go treści – obecnie działa przedsprzedaż) czy ulepszenie Location SDK – użytkownik może być zlokalizowany, nawet jeśli nie ma uruchomionej aplikacji.

Krakowska spółka zapowiada, że w 2017 roku będzie kontynuować innowacyjną działalność i przyczyniać się do rozwoju obszaru internetu rzeczy, inwestując w beacony.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1