
© steve mann dreamstime.com
Przemysł elektroniczny |
Abax wchodzi na polski rynek
Spółka z branży telematyki rozwija działalność na kolejnym europejskim rynku – Abax otwiera franczyzę w Polsce.
Polska będzie pierwszym krajem z Europy Centralnej, w którym działa firma Abax. Poza tym Abax jest obecny w sześciu państwach na naszym kontynencie: Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii i Holandii.
- Polski rynek idealnie pasuje do naszego modelu biznesowego oraz rozwiązań technologicznych, które oferujemy. Polska spółka została powołana jako joint venture, w której Abax jest właścicielem 49% udziałów. (....) Silny wzrost ekonomiczny i nowe przepisy spowodowały, że mamy jeszcze większe oczekiwania co do dalszego rozwoju firmy, zarówno w Polsce, jak i na innych rynkach – powiedział Petter Quinsgaard, CEO Abax Group.
CEO Abax na Polskę został James Daniel, a siedziba spółki znajduje się w Gdyni.
Abax oferuje rozwiązania do monitoringu oraz zarządzania flotą. Siedziba główna znajduje się w Norwegii, firma zatrudnia około 320 osób.