reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay Rynki | 22 grudnia 2016

Pojazdy elektryczne: jesteśmy u progu wielkiej transformacji

Elektryczne pojazdy będą stanowiły od 15 aż do 35 proc. wszystkich pojazdów sprzedawanych w 2040 roku – prognozuje IHS Markit.
Chociaż na razie elektryczne pojazdy to niewielki odsetek sprzedaży na globalnym rynku motoryzacyjnym i stanowią zaledwie 1% światowej floty, to popyt na nie rośnie w rekordowym tempie. Jak ocenia IHS Markit, sprzedaż w 2016 roku wzrośnie o ponad 1 000 proc. w stosunku do roku 2010. Co więcej, analitycy IHS Markit oceniają, że ten trend się utrzyma i w 2040 roku elektryczne pojazdy będą stanowiły ponad jedną trzecią sprzedawanych pojazdów.

- Kluczowym pytaniem jest, czy znajdujemy się właśnie u progu kolejnej transformacji, podobnej do tej, jaka miała miejsce w pierwszej dekadzie XX wieku, kiedy to silnik spalinowy, tania benzyna oraz start masowej produkcji wprowadziły nas w erę motoryzacji - komentuje Daniel Yergin, wiceprzewodniczący IHS Markit.

Wpływ na rosnącą popularność pojazdów elektrycznych mają takie czynniki jak znaczący rozwój w dziedzinie technologii przechowywania energii czy wsparcie ze strony rządów. Jest to na tyle istotne, że w regionach, gdzie politycy są przychylni tego typu rozwiązaniom, np. w Chinach i w Europie w 2040 roku pojazdy elektryczne mogą stanowić nawet ponad połowę sprzedaży.

Źródło: IHS Markit

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1