reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 07 października 2009

Mikro-Automatyka zainwestowała w piec Heller

Gdańska Mikro-Automatyka sukcesywnie kontynuuje zwiększanie swoich mocy produkcyjnych. Po zakupionym w grudniu 2008 ośmiogłowicowym automacie P&P Assembleon Opal XII, firma wzbogaciła park maszynowy o większy piec rozpływowi marki Heller, dopasowany do większej wydajności maszyn P&P.
Wybór padł na piec rozpływowy firmy Heller model 1707EXL. Piec wcześniej przepracował 2 lata produkując aparaty słuchowe w firmie Oticon z Danii. Z tego też powodu jego konfiguracja była dość specyficzna i dostosowana do bardzo małych produktów.
Maszyna była wyposażona w dwutorowy transporter oraz minimalny prześwit 8mm w celu zatrzymania azotu wewnątrz stref lutujących. Piec trzeba było więc przystosować do znacznie szerszego spektrum produkcji - przekonfigurowano go więc na jeden tor dla płytek o szerokości od 5 do 41cm i dostosowano do montaży dwustronnych o wysokości elementów do 29mm, co zajęło serwisowi firmy Interflux parę wytężonych dni pracy.

Właściciel firmy Mikro-Automatyka jest zadowolony z końcowego efektu: ‘Aby sprostać wzrastającemu portfelowi zamówień, potrzebowaliśmy szybko dostępnej maszyny w rozsądnej cenie. Systematycznie zwiększamy możliwości techniczne z naciskiem na jakość oferowanych usług i niewątpliwie zakup dużego pieca jest krokiem we właściwym kierunku.’

Piec Heller EXL 1707 wyposażony jest w 7 górnych oraz 7 dolnych stref grzejących, które są niezależnie programowane i efektywnie pozwala na ustawienie profilu nawet na bardzo skomplikowane wielowarstwowe wyroby oraz standardowo w strefę chłodzącą po rozpływie.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1