reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 23 września 2016

Nowa firma w Śląskim Klastrze Nano

Do Śląskiego Klastra Nano dołączyła firma Nanopoz, która zajmuje się produkcją tlenku grafenu.
Nanopoz jest młodą poznańską firmą zajmującą się produkcją oraz rozwojem technologii związanych z tlenkiem grafenu. Oferowany nanomateriał jest w postaci wodnej zawiesiny płatków tlenku grafenu o dużych rozmiarach lateralnych z zakresu 5-30µm przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej zawartości płatków jednowarstwowych o grubości 1nm. Charakterystyczną cechą produktu jest wysoka czystość, w szczególności brak zanieczyszczeń manganem oraz neutralne pH, co predysponuje ma-teriał do wykorzystania w szeregu aplikacji biotechnologicznych. Spośród potencjalnych zastosowań tlenku grafenu na szczególną uwagę zasługują: drukowana, elastyczna elektronika, materiały elektrodowe (w szczególności do zastosowań w superkondensatorach oraz ogniwach litowo-jonowych), czujniki gazów oraz wilgotności, terapia antynowotworowa, nanonośniki leków, membrany filtracyjne, powłoki oraz środki antybakteryjne, warstwy antykorozyjne.

Powołany w marcu 2013 roku Śląski Klaster Nano to wspólna inicjatywa kilku instytucji. W prace nad jego powołaniem włączył się Urząd Miejski Katowice, Uniwersytet Śląski, Instytut Metali Niezależnych, Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii IZTECH oraz Fundacja NANONET. Głównym celem Klastra jest wspieranie na Śląsku rozwoju przedsiębiorczości w dziedzinie nanotechnologii opartej na współpracy sektora naukowego i gospodarczego.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 23 2018 15:48 V9.3.2-1