reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NEWind Energy Przemysł elektroniczny | 22 września 2016

Polska firma projektuje latający skuter

NEWind Energy przedstawia najnowszy projekt – Hoverbike Raptor. Firma informuje, że jeszcze w tym roku planowane są pierwsze obloty, a w połowie przyszłego – wprowadzenie pojazdu do sprzedaży.
Jak tłumaczą pomysłodawcy, impulsem do realizacji projektu Hoverbike’a była chęć stworzenia odpowiednika latającego skutera z filmu „Gwiezdne Wojny”. Hoverbike Raptor jest połączeniem motocykla z helikopterem. Osoba poruszająca się nim będzie siedziała w pozycji zbliżonej jak na obecnych motorach. - Sterowanie odbywa się przy pomocy kierownicy przypominającej kierownicę motocyklową. Natomiast innowacyjny układ czujników zapewnia intuicyjnie prowadzenie maszyny oraz niezapomniane wrażenia z lotów. Nad bezpieczeństwem zarówno pilota jak i innych uczestników ruchu czuwają układy sterowania wyposażone w inteligentne algorytmy – czytamy na stronie projektu.

Marka Hoverbike należy do NEWind Energy Sp. z o.o., będącej własnością prywatną. - Od 3 lat pracujemy nad stworzeniem urządzenia latającego, będącego połączeniem motocykla i helikoptera przeznaczonego do zastosowań cywilnych i rządowych – informuje firma. Efektem prac jest dokumentacja projektowa wraz z systemem sterowania modelu ”Raptor”. Projektanci urządzenia są obecnie na etapie budowy prototypu, a w połowie roku 2017 planowane jest wprowadzenie “Raptora” do sprzedaży.

Struktura siłowa Raptora została wykonana z hybrydowego kompozytu węglowo-epoksydowego. Urządzenie posiada dwa główne śmigła nośne oraz dodatkowe, służące do manewrowania. Główne śmigła napędowe napędzane są bezpośrednio z silnika spalinowego, do pozostałych moc dostarczają silniki elektryczne, zasilane z generatora zintegrowanego z silnikiem spalinowym. Wszystkie silniki sterowane są z centralnej jednostki sterującej. System stabilizacji i kierowania pojazdem jest efektem prac polskiego zespołu projektowego i jest w trakcie procesu patentowego.

Hoverbike waży około 300 kg, ma prawie 5 m długości i 1,8 m szerokości. Podstawowe dane są następujące: moc 330 KM, maksymalna ładowność 140 kg, prędkość liniowa 110 km/h, prędkość unoszenia się 50 km/h, wysokość wznoszenia się ok. 900 m. Urządzenie w pierwszej wersji będzie jednoosobowe, w wersjach kolejnych 2-3 osobowe.© NEWind Energy

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2