reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© bakhtiarzein dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 września 2016

Rosti wspiera Braster w procesie industrializacji

Zajrzeliśmy do raportu półrocznego Braster – po stronie przychodów wciąż tkwi ‘0’, ale spółka pełną parą przygotowuje się do masowej produkcji.
Przede wszystkim Braster SA kontynuuje szereg działań wspólnie z Politechniką Warszawską – Instytutem Systemów Elektronicznych – w kilku kluczowych dziedzinach, między innymi opracowywaniu algorytmu analizy i interpretacji danych.

Rola Rosti w procesie industrializacji

Niezwykle ważnym wydarzeniem w I półroczu 2016 było rozpoczęcie procesu industrializacji, poprzez złożenie w dniu 4 marca 2016 roku przez Braster do firmy ROSTI (POLSKA) Sp. z o.o. zamówienia na wsparcie w procesie industrializacji urządzenia Braster (pre-production phase). Zamówienie obejmujące inżynierskie wsparcie procesu industrializacji zakłada m.in. aktywne poszukiwanie dostawców komponentów, dobór i optymalizację oprzyrządowania do produkcji, jak i form wtryskowych, opracowanie punktów krytycznych kontroli jakości w procesie produkcji urządzenia oraz dostawę komponentów.

Kolejnym etapem będzie zawarcie umowy z ROSTI, obejmującej zarówno mechaniczny proces industrializacji (produkcja form wtryskowych i oprzyrządowania do produkcji) jak i masową produkcję konsumenckiej wersji urządzenia.
Dokonano także przeglądu projektu urządzenia pod kątem optymalizacji masowej produkcji i doboru konkurencyjnych cenowo kluczowych komponentów elektronicznych. Na tej podstawie kontynuowany jest proces szczegółowego projektowania poszczególnych elementów urządzenia do produkcji masowej (Design for Manufacturing) oraz szczegółowego projektowania linii montażowej i samego procesu montażu wraz z kontrolą jakości (Design for Assebly). Współpraca na tych obu płaszczyznach zaowocowała zakończeniem etapu Desing for Manufacturing, w którym wzięły udział firmy PEZY oraz ROSTI.

Istotnym wydarzeniem mającym miejsce już po dniu bilansowym było przeprowadzenie pierwszych prób produkcyjnych komponentów elektronicznych i elementów plastikowych w Chinach i Malezji, na podstawie których zostanie przeprowadzona pierwsza próba finalnego montażu i konfekcjonowania na linii montażowej w ROSTI w Białymstoku. To pierwsza z trzech serii produkcyjnych, która już daje obiecujące rezultaty, i stanowi podstawę do utrzymania terminu uruchomienia produkcji masowej w IV kwartale 2016 roku, zgodnie z harmonogramem.

Wcześniej, Braster skończył realizację umowy z Creotech, w ramach której zostało wyprodukowane 60 sztuk urządzenia BRASTER.

W dziedzinie rozwoju produktu prace były realizowane we współpracy z firmą PEZY GROUP. Powyższa współpraca zaowocowała opracowaniem od podstaw koncepcji urządzenia zarówno pod kątem designu, jak i kluczowych funkcjonalności, takich jak bezprzewodowa transmisja danych z wykorzystaniem Wi-Fi, rejestracja obrazów termograficznych o wysokiej jakości, interfejs użytkownika LED. Został także dopracowany pod kątem technologicznym i produkcyjnym projekt matrycy związany z efektywnym zamocowaniem folii ciekłokrystalicznej w plastikowej ramce

Pozostałe umowy

Ponadto w I półroczu 2016 roku miało miejsce istotne z punkt widzenia realizacji strategii Spółki, podpisanie z firmą Polidea Sp. z o.o. umowy, której przedmiotem jest stworzenie aplikacji przeznaczonej dla kobiet.

Znaczącym wydarzeniem w obszarze telemedycyny było podpisanie umowy na realizację systemu telemedycznego. Umowa datowana na dzień 12 maja 2016 roku została podpisana z firmą Data Techno Park Sp. z o.o., a jej przedmiotem jest wytworzenie Systemu Telemedycznego oraz świadczenie usług dostępu do systemu w modelu IaaS.

Emitent wraz z firmą AB Industry S.A., dokonał rozruchu ważnych instalacji oraz urządzeń technologicznych. Uruchomiono i sprawdzono między innymi centrale wentylacyjne, raklownice, suszarnie, clean-room, laminator oraz urządzenia związane z kontrolą jakości

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2