reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© photodynamx dreamstime.com Rynki | 07 września 2016

Rynek inteligentnego domu wzrośnie 10-krotnie w 5 lat

Według analizy IHS Markit, rynek urządzeń inteligentnego domu już w roku 2020 osiągnie poziom 447 mln sztuk.
Szacuje się, że w roku 2015 produkcja urządzeń smart home wyniosła 47 mln sztuk. Do roku 2020, roczne dostawy na rynek mają wzrosnąć 10-krotnie, do poziomu 477 mln sztuk.

Obecnie największym rynkiem regionalnym jest Ameryka, stanowiąca 62% rynku globalnego. Jednak, jeśli chodzi o stopień nasycenia rynku, należy podkreślić, iż nawet w Ameryce jedynie 6% domów posiada takie urządzenia. W roku 2020 odsetek ten ma wzrosnąć do 28%.

Szybko rosnącym rynkiem jest region Azji, którego wielkość ma zrównać się w 2020 roku z Ameryką. Europa stanowi 20% rynku i w najbliższych latach ma pozostać na podobnym poziomie.

‘Rynek urządzeń inteligentnego domu można podzielić na pięć zasadniczych segmentów: bezpieczeństwo, kontrola klimatu, elektronika konsumencka, kontrola energii i wody oraz oświetlenie’ mówi Blake Kozak, analityk IHS Markit. ‘Prawdziwym wyzwaniem jest dostarczanie urządzeń, należących do wszystkich pięciu kategorii, opartych o jedną platformę, taka by mogły efektywnie komunikować się w sieci, zamiast działać jako odizolowane i autonomiczne urządzenia’.

Urządzenia służące bezpieczeństwu stanowią obecnie około 40% rynku, jednak w perspektywie do roku 2020 ich udział ma spaść do poziomu 20%. Warto też podkreślić, iż urządzenia typu ‘zrób-to-sam’ (do-it-yourself, DIY) w roku 2015 stanowiły około 20% rynku, jednak ich popularność ma gwałtownie się zwiększać i osiągnąć poziom 60% w perspektywie najbliższych 5 lat.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-2