reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© begemot 30 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 05 września 2016

Medicalgorithmics: przejęcie podwoiło obroty

Pomimo znacznego wzrostu przychodów, na wynikach 1H.2016 zaważyły wysokie koszty akwizycji na rynku amerykańskim oraz koszty sądowe.
W I półroczu 2016 roku przychody Grupy Kapitałowej Medicalgorithmics wyniosły 52,8 mln zł, co stanowi wzrost o 127% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Wzrost ten jest w głównej mierze spowodowany rozpoczęciem konsolidacji wyników finansowych przejętej spółki, tj. Medi-Lynx Cardiac Monitoring, LLC. Po rozpoczęciu konsolidacji, tj. od 30 marca 2016 roku skonsolidowane przychody Grupy obejmują: - przychody ze świadczonych usług medycznych na rynku w USA generowane przez Medi-Lynx Cardiac Monitoring, LLC oraz - przychody ze sprzedaży urządzeń i przychody abonamentowe osiągane przez Medicalgorithmics S.A.

Na poziomie jednostkowym Medicalgorithmics S.A. przychody wygenerowane w analizowanym okresie wyniosły 26,9 mln zł i były wyższe od przychodów zrealizowanych w I półroczu 2015 roku o 3.7 mln zł, tj. 15,8%.

Słabsze w porównaniu do I półrocza 2015 okazały się wyniki finansowe Medicalgorithmics. Zysk operacyjny spadł z poziomu 10.9 mln zł do 6.2 mln zł, natomiast zysk netto z 10.3 mln zł do 6.4 mln zł. Jednak, wśród kosztów operacyjnych poniesionych przez Grupę I półroczu 2016 roku znajdują się koszty mające charakter jednorazowy (dotyczące toczących się w I półroczu 2016 roku postępowań sądowych w Delaware i Teksasie oraz koszty związane z akwizycją Medi-Lynx Cardiac Monitoring, LLC) w łącznej kwocie 17.0 mln zł.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 22 2018 20:21 V9.3.2-1