reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© alphaspirit dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 19 sierpnia 2016

Erne Ventures inwestuje w innowacyjne spółki

Fundusz kapitałowy notowany na NewConnect, podpisał dwa listy intencyjne w sprawie objęcia udziałów w innowacyjnych spółkach. Erne Ventures planuje emisję akcji i przeniesienie notowań na główny parkiet.
W lipcu tego roku Erne Ventures podpisał list intencyjny dotyczący nabycia pakietu udziałów w innowacyjnej spółce Graphene Solutions. Celem Graphene Solutions jest badanie i komercjalizacja niszowych aplikacji technologicznych wykorzystujących technologie tworzenia dyspersji płatków tlenku grafenu i zredukowanego tlenku grafenu. Spółka współpracuje z renomowanymi polskimi ośrodkami badawczymi i uczelniami. Graphene Solutions uzyskała rekomendacje do otrzymania z NCBiR dofinansowania w łącznej kwocie ponad 8,8 mln zł.

Drugi list podpisany w sierpniu 2016 roku dotyczy objęcia pakietu udziałów w spółce European Rehabilitation Clinic, która rozwija kompleksowy, telemedyczny system diagnostyczno-rehabilitacyjny wykorzystujący rzeczywistość rozszerzoną do walki z negatywnymi skutkami zaburzeń równowagi. Spółka otrzymała z NCBiR dofinansowanie w w wysokości 10,5 mln zł.

- Kolejny kwartał osiągniętych zysków oraz powiększające się portfolio spółek w które Erne Vetures inwestuje, zachęcił akcjonariuszy na czerwcowym zwyczajnym walnym zgromadzeniu do wyrażenia zgody na przeniesienie notowań spółki na parkiet główny GPW – informuje spółka.

Zarząd funduszu rozpoczął rozmowy z potencjalnymi inwestorami odnośnie planowanych przez Spółkę emisji akcji. Zgodnie z wstępnie ustalonym planem, emisja w wysokości do 10 mln PLN miałaby zostać przeprowadzona jeszcze w czwartym kwartale 2016 roku.

Kolejna emisja na poziomie 50 mln PLN miałaby zostać przeprowadzona wraz z przeniesieniem notowań Erne Ventures z NewConnect na rynek główny GPW w roku 2017.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 24 2018 23:28 V9.4.0-2