reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Delphi Przemysł elektroniczny | 04 sierpnia 2016

Delphi przetestuje autonomiczne taksówki

W Singapurze niedługo rozpoczną się testy „robotaksówek”, a pasażerowie będą mogli skorzystać z usług autonomicznych pojazdów już w 2019 roku.
Delphi prowadzi projekt wraz z singapurskimi władzami oraz firmą Mobileye. Podobne przedsięwzięcia mają zostać uruchomione jeszcze w tym roku w Europie i Stanach Zjednoczonych. Autonomiczne taksówki mają działać na zasadach podobnych do takich serwisów, jak Uber czy Lyft.

Delphi wypuści na ulicę Singapuru swoje zmodyfikowane Audi Q5, na początku z kierowcą w środku i tylko w trzech, ściśle określonych obszarach miasta. Z czasem będzie można pozbyć się osoby za kółkiem, a zasięg robotaksówek zostanie rozszerzony na cały Singapur. Program prowadzony przez Delphi to jednak nie tylko wprowadzenie autonomicznych samochodów na ulice, ale cały system, w którego skład wchodzi także infrastruktura drogowa oraz łączność między pojazdami a infrastrukturą, system zamawiania usług przejazdu, usługi chmurowe i bezpieczeństwo.

Nie tylko Delhpi upatrzyło sobie Singapur jako miejsce na testy autonomicznych samochodów. Także firma Nutonomy, spin-off uczelni MIT, przeprowadzało swoje próby. Plusem tej lokalizacji jest niewielka powierzchnia wyspy, trzeźwi kierowcy, jednolity rząd i... korki. Usługi autonomicznych taksówek pozwoliłyby bowiem na ograniczenie liczby samochodów na drogach, w dodatku takie pojazdy zazwyczaj nie potrzebują miejsca do parkowania.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2