reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Zortrax Przemysł elektroniczny | 03 sierpnia 2016

Zortrax realizuje kolejny etap umowy inwestycyjnej

W skład rady nadzorczej firmy powołano Karola Półtoraka, przedstawiciela nowego inwestora. To kolejny etap zaangażowania w działalność Zortrax Dariusza Miłka, który docelowo uzyska przez swoją spółkę Ultro 15% udział w akcjonariacie.
Uzupełnienie składu rady nadzorczej to efekt umowy inwestycyjnej jaką Zortrax zawarł z nowym akcjonariuszem po przeprowadzeniu prywatnej emisji akcji serii D kilka tygodni temu. – Od początku naszych rozmów inwestor podkreślał, że zależy mu na aktywnym udziale w życiu spółki, a walne zgromadzenie zaakceptowało zobowiązania wynikające z umowy – komentuje Rafał Tomasiak, prezes zarządu Zortrax.

Poza wprowadzeniem zmian w składzie rady nadzorczej, akcjonariusze zdecydowali także o przyznaniu zarządowi upoważnienia do skupu akcji własnych. To zobowiązanie także wynikające z zawartej umowy ma na celu zabezpieczenie inwestycji Ultro. Zortrax będzie mógł skupić w celu umorzenia tylko akcje serii D i serii F (pod warunkiem ich objęcia przez Ultro).

Spółka nieustannie pracuje nad stałym wzrostem wartości, czemu służyć mają także środki pozyskane od inwestora, które przeznaczone zostaną na dalszy rozwój działu R&D, prace nad kolejnymi modelami drukarek, nakłady marketingowe oraz ewentualne akwizycje - pisze Zortrax w komunikacie.

Zortrax ma zapewnione finansowanie dalszego rozwoju, w tym ekspansji na kolejnych rynkach i komercjalizacji nowych modeli drukarek 3D, dlatego też zapowiedział przesunięcie debiutu na GPW na 2017 rok – poinformowała firma.

Źródło: Zortrax

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-1