reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© scanrail dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 29 lipca 2016

Sony zamierza sprzedać cześć biznesu baterii Muracie

Sony i Murata podpisały wstępne porozumienie w sprawie sprzedaży biznesu baterii firmy Sony.
Murata ma przejąć biznes baterii prowadzony przez japońską spółkę zależną Sony, Sony Energy Devices Corporation, zakłady produkcyjne w Chinach i Singapurze oraz aktywa i kadrę firmy Sony zaangażowaną w obszar związany z handlem, produkcją oraz badaniami i rozwojem w sektorze baterii w Japonii i na całym świecie. Sony Energy Devices Corporation oferuje baterie litowo-jonowe przeznaczone do urządzeń mobilnych.

Dzięki przejęciu, Murata zamierza zwiększyć konkurencyjność na rynku telekomunikacyjnym oraz rozwijać się w sektorze motoryzacji, opieki zdrowotnej i energetycznym.

Transfer nie będzie dotyczył części działalności związanej ze sprzedażą niektórych produktów pod marką Sony, m.in. USB i baterii alkalicznych.

Końcowa umowa sprzedaży ma zostać podpisana w październiku 2016 roku, natomiast finalizacja procesu przejęcia planowana jest na koniec marca 2017 roku.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2