reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© grzegorz kula dreamstime.com Nauka | 07 lipca 2016

Miliony na badania z zakresu kompatybilności elektromagnetycznej

Blisko 67 mln PLN dofinansowania na projekty badawcze zyska konsorcjum naukowe „EMC-LabNet – Polska Sieć Laboratoriów EMC”, którego koordynatorem jest Politechnika Wrocławska.
Konsorcjum otrzyma dofinansowanie na projekt EMC LabNet, wybrany w konkursie zorganizowanym przez Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy w ramach działania 4.2 PO IR Rozwój nowoczesnej infrastruktury badawczej sektora nauki. W skład konsorcjum wchodzą Politechnika Wrocławska, Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej w Gdyni, Politechnika Białostocka, Politechnika Rzeszowska i Wojskowa Akademia Techniczna.

Celem projektu EMC LabNet jest m.in. modelowanie zjawisk elektromagnetycznych, określanie właściwości elektromagnetycznych materiałów oraz opracowywanie inteligentnych materiałów na potrzeby kompatybilności elektromagnetycznej.
Każdy z członków konsorcjum będzie realizował prace badawcze w ramach wybranej specjalizacji. I tak Politechnika Wrocławska skupi się na urządzeniach telekomunikacyjnych, radiokomunikacyjnych, teleinformatycznych, motoryzacyjnych, elektroenergetycznych oraz elektronice użytkowej i sprzęcie powszechnego użytku (np. AGD). Centrum Techniki Morskiej zajmie się badaniami w zakresie urządzeń morskich przeznaczonych dla jednostek pływających i urządzenia wojskowej techniki morskiej. Politechnika Białostocka skupi się na generacji wyładowań piorunowych i ochronie przed tymi wyładowaniami, Politechnika Rzeszowska statkami powietrznymi i urządzeniami lotniczymi, a WAT urządzeniami wojskowymi i techniką wojskową – informuje Magazyn Pryzmat Politechniki Wrocławskiej.

Źródło: Magazyn Pryzmat Politechniki Wrocławskiej

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-2