reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
/nimg/Text_Images/poland/Erbsloeh/Erbsloeh_seminarium2.jpg,
/nimg/Text_Images/poland/Erbsloeh/Erbsloeh_seminarium3.jpg,
/nimg/Text_Images/poland/Erbsloeh/Erbsloeh_seminarium4.jpg,
/nimg/Text_Images/poland/Erbsloeh/Erbsloeh_seminarium5.jpg,
/nimg/Text_Images/poland/Erbsloeh/Erbsloeh_seminarium10.jpg,
/nimg/Text_Images/poland/Erbsloeh/Erbsloeh_seminarium9.jpg,
/nimg/Text_Images/poland/Erbsloeh/Erbsloeh_seminarium11.jpg Przemysł elektroniczny | 06 czerwca 2016

Relacja z seminarium C.H. Erbslöh

Dwudniowe seminarium organizowane przez firmę C.H. Erbslöh było świetną okazją, by poszerzyć wiedzę na temat lutowania oraz dozowania i zabezpieczania modułów elektronicznych.
Dwudniowe seminarium, które odbyło się w dniach 31 maja i 1 czerwca w hotelu Mościcki w Spale zostało poświęcone zagadnieniom dotyczącym elektroniki. Tematyka dotyczyła dwóch głównych obszarów: lutowania oraz dozowania i zabezpieczania modułów elektronicznych.

Pierwszego dnia uczestnicy wzięli udział w części teoretycznej. Na początek eksperci: Jerzy Ziółkowski, Tomasz Bińkowski oraz Aleksander Jaświec przybliżyli tematykę lutowania THT i SMT, zarówno pod względem stosowanych materiałów, jak i technologii. Na uwagę zasługiwały tutaj informacje procesowe związane z lutowaniem THT z wykorzystaniem fali lutowniczej, fali selektywnej oraz lutowania ręcznego. Ciekawe też okazały się wykłady poświęcone nowinkom w tematyce pełnej kontroli procesowej oraz łatwego profilowania przy użyciu pieców do lutowania w oparach IBL oraz zrobotyzowanie procesów lutowania THT z wykorzystaniem technologii Apollo Seiko, jako alternatywa do lutowania manualnego. W części pierwszej gościem specjalnym był przedstawiciel firmy Inertec, niemieckiego producenta fal selektywnych, który przedstawił innowacyjne rozwiązania stosowane w produkowanych przez siebie maszynach.

Druga część wykładów dotyczyła dozowania w elektronice. Ponownie pod uwagę wzięto stosowane przy tym materiały, technologie i urządzenia. Rafał Przegaliński przybliżył wszystkim gościom zalety stosowania silikonów, a Aleksander Jaświec i Tomasz Bińkowski skupili się na urządzeniach dozujących dla materiałów jedno – i dwuskładnikowych. Na koniec pierwszego dnia sporym zainteresowaniem cieszył się wykład Jorga Bucha z firmy Werner Wirth na temat zabezpieczania modułów elektronicznych przy pomocy technologii hotmelt, jako doskonały sposób wykorzystania wtrysku niskociśnieniowego do szybkiego i czystego procesu ochrony elektroniki.

Podczas drugiego dnia seminarium uczestnicy mieli okazję do indywidualnych rozmów z obecnymi na seminarium przedstawicielami dostawców chemii oraz maszyn elektronicznych. Był to również czas, by sprawdzić w praktyce działanie prezentowanych maszyn na zabranych ze sobą modułach. Do dyspozycji inżynierów były dwa piece do lutowania w oparach IBL, fala selektywna Inertec, robot lutujący Apollo Sieko, dozownik 2k Gibler, robot dozujący Musashi oraz wtryskarka do hotmeltu.

- Było to już kolejne seminarium organizowane przez naszą firmę. Jak zawsze, tak i tym razem frekwencja nam dopisała. Goście prezentowali duże zainteresowanie pokazywanymi technologiami oraz w pełni wykorzystali czas na indywidualne rozmowy, podczas których dogłębnie dopytywali o interesujące ich zagadnienia. Spotkanie z tak dużą liczbą klientów, również dla nas okazało się dobrym doświadczeniem. Jako iż w przyszłym roku C.H.Erbsloh obchodzić będzie swoje dwudziestolecie działalności, na pewno przygotujemy dla naszych klientów, jeszcze większe wydarzenie, podczas którego będą mogli dowiedzieć się kolejnych ciekawych informacji o nowych technologiach, wykorzystywanych w branży elektronicznej na całym świecie. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania – powiedział Jerzy Ziółkowski, kierownik dywizji elektronicznej C.H.Erbslöh Polska sp. z o.o.

Warto przy tym wspomnieć, że C.H. Erbslöh zadbał nie tylko o wiedzę, ale i o rozrywkę. Tym razem pierwszy dzień zakończył specjalny recital w wykonaniu Krzysztofa Daukszewicza, który spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem wśród zebranych gości.

© C.H.Erbslöh

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 18 2018 17:55 V10.0.0-1