reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 15 września 2009

Ruwel sprzedany

BlueBay po długich negocjacjach podpisał finalną umowę i wskrzesił RUWEL International GmbH. Firma rozpoczyna działalność z opóźnieniami produkcyjnymi, które będzie nadrabiać do lutego.
Ruwel, jeden z największych niemieckich producentów PCB, ogłosił upadłość w lutym 2009, a 180 osób straciło wówczas zatrudnienie. W końcu czerwca Bernd Zevens (poprzedni właściciel Ruwel), zasygnalizował chęć przejęcia zakładu w Pfullingen. Ponadto firma BlueBay, wraz z azjatyckim partnerem, chciała wskrzesić firmę i powołać nowy RUWEL International GmbH, jednak na przeszkodzie stanęły roszczenia byłych pracowników zakładu w Geldern, którzy zgłosili około 200 pozwów przeciwko firmie.

W efekcie, w końcówce sierpnia BlueBay ogłosił, iż wycofuje się z inwestycji a sąd zadecydował o rozpoczęciu procesu likwidacji zakładu Geldern. Po tym fakcie byli pracownicy firmy w większości wycofali swoje roszczenia i obecnie BlueBay podpisał finalne porozumienie w sprawie powołania do życia nowego RUWEL International GmbH.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 11 2018 10:46 V9.5.4-1