reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Google Przemysł elektroniczny | 27 maja 2016

Smartwatch sterowany gestami

Dwa nowe produkty – smartwatch i bezprzewodowy głośnik – sterowane wyłącznie przy pomocy gestów zaprezentowano podczas konferencji Google I/O.
Google ATAP (Advanced Technologies and Projects), czyli dział Google zajmujący się specjalnymi projektami oraz Infineon Technologies zaprezentowały prototypy smartwatcha i głośnika bezprzewodowego. Firmy już rok temu prezentowały efekty swojej współpracy nad radarowym projektem Soli. W skrócie chodzi o to, by opracować sensory radarowe, które umożliwiają precyzyjne rozpoznawanie ruchów rąk, w szczególności dotyczy to odczytywania drobnych gestów wykonywanych palcami. Takie sensory pozwolą na stworzenie zupełnie nowych interfejsów dla urządzeń elektroniki do noszenia (wearables).

Początki nie były proste – chociaż sam moduł radarowy był mały, to potrzebował zbyt dużo energii, by móc go zamontować w niewielkich urządzeniach wearables. Inżynierowie Infineona skupili się więc na obniżeniu poboru mocy. Efekty są imponujące: chip potrzebuje teraz 22 razy mniej energii (obniżka z 1,2 W do 0,054 W) niż rok temu. Przy okazji trzykrotnie zmniejszono rozmiary układu, który ostatecznie zamontowano w smartwatchu. Kolejny produkt, który będzie wykorzystywał technologie opracowane w ramach projektu Soli to głośniki. Zasięg radaru wynosi 15 m, więc sterowanie przy pomocy gestów będzie możliwe także z odległości.

Warto przypomnieć sobie założenia projektu Soli – oto film przygotowany przez Google ATAP.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 09:32 V9.5.1-2