reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Google Przemysł elektroniczny | 27 maja 2016

Smartwatch sterowany gestami

Dwa nowe produkty – smartwatch i bezprzewodowy głośnik – sterowane wyłącznie przy pomocy gestów zaprezentowano podczas konferencji Google I/O.
Google ATAP (Advanced Technologies and Projects), czyli dział Google zajmujący się specjalnymi projektami oraz Infineon Technologies zaprezentowały prototypy smartwatcha i głośnika bezprzewodowego. Firmy już rok temu prezentowały efekty swojej współpracy nad radarowym projektem Soli. W skrócie chodzi o to, by opracować sensory radarowe, które umożliwiają precyzyjne rozpoznawanie ruchów rąk, w szczególności dotyczy to odczytywania drobnych gestów wykonywanych palcami. Takie sensory pozwolą na stworzenie zupełnie nowych interfejsów dla urządzeń elektroniki do noszenia (wearables).

Początki nie były proste – chociaż sam moduł radarowy był mały, to potrzebował zbyt dużo energii, by móc go zamontować w niewielkich urządzeniach wearables. Inżynierowie Infineona skupili się więc na obniżeniu poboru mocy. Efekty są imponujące: chip potrzebuje teraz 22 razy mniej energii (obniżka z 1,2 W do 0,054 W) niż rok temu. Przy okazji trzykrotnie zmniejszono rozmiary układu, który ostatecznie zamontowano w smartwatchu. Kolejny produkt, który będzie wykorzystywał technologie opracowane w ramach projektu Soli to głośniki. Zasięg radaru wynosi 15 m, więc sterowanie przy pomocy gestów będzie możliwe także z odległości.

Warto przypomnieć sobie założenia projektu Soli – oto film przygotowany przez Google ATAP.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1