reklama
reklama
reklama
reklama
© VIGO System Przemysł elektroniczny | 20 maja 2016

VIGO System po I kwartale

VIGO System osiągnął w I kw. 2016 r. blisko 4,7 mln zł przychodów ze sprzedaży produktów - to o ok. 14 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2015 r.
Zysk netto w I kwartale 2016 r. wyniósł natomiast ok. 1 mln zł - o 0,3 mln mniej niż w 2015 r. Zysk ze sprzedaży VIGO System w tym okresie wyniósł 0,6 mln zł (spadek o blisko 0,9 mln zł rdr), natomiast zysk na działalności operacyjnej blisko 1,0 mln zł (o niecałe 0,87 mln zł mniej rdr).

- Kluczowe znaczenie dla poziomu przychodów w I kwartale miał brak odnowienia kontraktu dla Zodiac Aerotechnics, który miał znaczący wpływ na poziom przychodów w I kwartale 2015 r. W ocenie zarządu prawdopodobieństwo realizacji dostaw dla tego klienta jeszcze w tym roku jest niewielkie, a dostawy powinny być uruchomione w 2017 r. Należy zaznaczyć, że po odliczeniu ww. kontraktu (ok. 2 mln zł) przychody spółki wzrosły o ok. 40%, co zdaniem Zarządu potwierdza założenia przyjęte podczas przygotowania Strategii VIGO 2020 dotyczące rozwoju rynku komponentów średniej podczerwieni - napisano w raporcie.

W I kwartale 2016 r. VIGO System pozyskał znaczące kontrakty:
  • dostawa detektorów podczerwieni do systemów osłony pojazdów bojowych dla PCO S.A. (Spółka z grupy PGZ S.A.) o wartości ok. 2,9 mln zł - w I kw. zrealizowano dostawy na kwotę 0,6 mln zł
  • dostawa detektorów podczerwieni dla spółki Gasmet Technologies Oy (Finlandia) o wartości ok. 1,6 mln zł. Realizacja zamówienia rozpocznie się w II kwartale 2016 r.

Ponadto VIGO System realizował kontrakt dla spółki z grupy Caterpillar. Do końca marca 2016 r. wykonano ok. 60 proc. ww. kontraktu.

- W I kwartale 2016 r. dominowała sprzedaż dla zastosowań przemysłowych, która utrzymuje się na stosunkowo stabilnym poziomie. W stosunku do poprzedniego okresu zwiększyły się również dostawy detektorów do zastosowań kolejowych, które były wstrzymane pod koniec 2015 r. - czytamy w raporcie VIGO System.

Źródło: akcjonariat.pl

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1