reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tomas popelka dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 maja 2016

Laboratorium hadyroakustyczne PG z akredytacją PCA

Laboratorium Badawcze Hydroakustyki na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki otrzymało akredytację Polskiego Centrum Akredytacji.
Certyfikat ważny jest do maja 2020 roku. Pracownicy laboratorium przygotowują ekspertyzy oraz studia wykonalności z dziedziny akustyki podwodnej. – Pracujemy w terenie, głównie na statkach i okrętach. Są to specjalistyczne pomiary i badania dla różnych instytucji, które zajmują się ultradźwiękami podwodnymi, najczęściej dla Marynarki Wojennej RP – mówi dr hab. inż. Jacek Marszal, kierownik Katedry Systemów Elektroniki Morskiej na WETI.

Laboratorium Badawcze Hydroakustyki specjalizuje się w badaniach systemów i urządzeń akustyki podwodnej, takich jak: przetworniki ultradźwiękowe, systemy sonarowe, podwodne systemy telemetryczne, podwodne systemy monitoringu portów, stoczni, zapór rzecznych i innych budowli hydrotechnicznych, systemy komunikacji podwodnej, a nawet echosondy rybackie.

Pracownik laboratorium dr inż. Waldemar Lis dodaje, że w laboratorium prowadzone są badania naukowe dotyczące analizy i przetwarzania sygnałów hydroakustycznych. – Akredytacja PCA jest potwierdzeniem wysokiej jakości badań, które od lat wykonujemy – podsumowuje mgr inż. Alicja Salomon, kierownik Laboratorium Badawczego Hydroakustyki.

Laboratorium Badawcze Hydroakustyki jest drugą pracownią z akredytacją PCA na WETI. Jako pierwsze certyfikat uzyskało Laboratorium Akustyki Fonicznej.

Źródło: Politechnika Gdańska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 27 2018 09:32 V9.5.1-1