reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tomas popelka dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 20 maja 2016

Laboratorium hadyroakustyczne PG z akredytacją PCA

Laboratorium Badawcze Hydroakustyki na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki otrzymało akredytację Polskiego Centrum Akredytacji.
Certyfikat ważny jest do maja 2020 roku. Pracownicy laboratorium przygotowują ekspertyzy oraz studia wykonalności z dziedziny akustyki podwodnej. – Pracujemy w terenie, głównie na statkach i okrętach. Są to specjalistyczne pomiary i badania dla różnych instytucji, które zajmują się ultradźwiękami podwodnymi, najczęściej dla Marynarki Wojennej RP – mówi dr hab. inż. Jacek Marszal, kierownik Katedry Systemów Elektroniki Morskiej na WETI.

Laboratorium Badawcze Hydroakustyki specjalizuje się w badaniach systemów i urządzeń akustyki podwodnej, takich jak: przetworniki ultradźwiękowe, systemy sonarowe, podwodne systemy telemetryczne, podwodne systemy monitoringu portów, stoczni, zapór rzecznych i innych budowli hydrotechnicznych, systemy komunikacji podwodnej, a nawet echosondy rybackie.

Pracownik laboratorium dr inż. Waldemar Lis dodaje, że w laboratorium prowadzone są badania naukowe dotyczące analizy i przetwarzania sygnałów hydroakustycznych. – Akredytacja PCA jest potwierdzeniem wysokiej jakości badań, które od lat wykonujemy – podsumowuje mgr inż. Alicja Salomon, kierownik Laboratorium Badawczego Hydroakustyki.

Laboratorium Badawcze Hydroakustyki jest drugą pracownią z akredytacją PCA na WETI. Jako pierwsze certyfikat uzyskało Laboratorium Akustyki Fonicznej.

Źródło: Politechnika Gdańska

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2