reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Softblue Przemysł elektroniczny | 18 maja 2016

Softblue stawia na badania i rozwój oraz zamierza wchodzić na nowe rynki

W I kwartale 2016 roku bydgoska spółka skupiła się na pozyskiwaniu nowych kontraktów, działalności badawczo-rozwojowej i komercjalizacji swoich wynalazków.

Do 1,2 mln PLN wzrósł przychód netto SoftBlue po I kwartale br. – to o 36 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2015. W ostatnich miesiącach bydgoska spółka skoncentrowała swoje działania na pozyskaniu nowych kontraktów. W styczniu poprzez podpisanie umowy z kanadyjskim partnerem Leenlife Pharma International Inc. zapowiedziała wejście na rynki pozaeuropejskie.
– Pierwszy kwartał zakończyliśmy zgodnie z założeniami. Mając świadomość konieczności rozwoju musimy inwestować. Dynamicznie rozwijamy wszystkie trzy filary działalności – produkcje oprogramowania, usługi konsultingowe oraz badania i rozwój – w każdej z gałęzi działalności proponujemy rozwiązania ukierunkowane na innowacje i nowoczesne technologie – co ma wymierny wpływ na wyniki finansowe spółki – mówi Michał Kierul, prezes SoftBlue.
W I kwartale spółka prowadziła działania zmierzające do pozyskania nowych kontraktów i sprzedaży nowych produktów, które mają przyczynić się do zwiększenia skali działalności. W styczniu SoftBlue podpisało umowę z firmą Leenlife Pharma International Inc. z siedzibą w Vacouver na dystrybucję Sensoftu – urządzenia do monitorowania warunków transportu. – Przeprowadziliśmy pierwsze rozmowy dotyczące przygotowań do promocji i sprzedaży naszego produktu. Wiązało się to z długimi negocjacjami oraz niemałymi nakładami finansowymi w ulepszenie sprzętu. Jesteśmy dobrej myśli. Wierzymy, że zainwestowany przez nas czas i środki, przyniosą nam w niedalekiej przyszłości spory zysk – informuje Michał Kierul. Spółka otrzymała na ten cel finansowanie z programu Go Global w kwocie 130 tysięcy złotych. Pozyskane środki przeznaczy na stworzenie strategii wejścia czujników także na rynek niemiecki, francuski, duński, szwedzki, norweski i fiński. W opisywanym okresie SoftBlue rozpoczęła prace nad projektem „Zaprojektowanie i konstrukcja rodziny bezzałogowych statków latających o specjalnym przeznaczeniu”. Jego realizacja odbywa się w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Docelowo powstaną bezzałogowe platformy latające o szerokim spektrum zastosowań w ratownictwie pożarowym i chemicznym. Pierwszy kwartał to także podpisanie umów o współpracy z takimi podmiotami jak Narodowe Centrum Badań i Rozwoju z siedzibą w Warszawie, Narodowe Centrum Badań Jądrowych (NCBJ) z siedzibą w Otwocku czy Politechniką Wrocławską. – Wspólnie ze środowiskami naukowymi rozwijamy nasze innowacyjne projekty. W 2016 roku spodziewamy się wzrostu zainteresowania uczelni krajowych i zagranicznych komercjalizacją osiągnięć naukowych, co przyczyni się do popularyzacji naszych rozwiązań oraz powstania nowych projektów – tłumaczy Michał Kierul.
reklama
August 05 2020 00:04 V18.8.2-1