reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© snehitdesign dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 09 maja 2016

LUG opublikował wyniki za 2015 rok

Grupa Kapitałowa LUG SA opublikowała skonsolidowany raport roczny za 2015 rok. Oprawy LED w minionym roku stanowiły 58% produkcji.
Celem polskiego producenta rozwiązań oświetleniowych na 2015 rok była poprawa marży i jak najlepsze wykorzystanie potencjału rynków, na których był już obecny. Grupa Kapitałowa LUG SA wypracowała zysk brutto ze sprzedaży na poziomie 39,92 mln zł, co dało marżę brutto na sprzedaży w wysokości 36,43%. Jednocześnie nastąpiło wyhamowanie przychodów ze sprzedaży, które w 2015 roku uległy obniżeniu o 3,78% osiągając poziom 109,6 mln zł. - Czynnikiem zewnętrznym, z którym przyszło nam się zmierzyć w 2015 roku był kryzys ukraiński i związane z nim działania militarne Rosji. W konsekwencji tych wydarzeń oraz jako efekt wprowadzonych sankcji, utraciliśmy możliwość realizacji niektórych inwestycji, a także straciliśmy wypracowany potencjał rynkowy – komentuje Wtorkowski. - Sytuacja ta odcisnęła piętno na naszych przychodach ze sprzedaży, które na rynku rosyjskim i ukraińskim spadły w 2015 roku o ponad 65% r/r. W wyniku zintensyfikowanych działań na pozostałych rynkach przychody realizowane w całym 2015 roku w Europie wzrosły o 45% r/r – dodaje prezes LUG.Kluczowym projektem roku 2015 była dla Grupy Kapitałowej LUG SA budowa nowej fabryki dedykowanej w całości technologii LED. W fabryce zlokalizowanej w strefie ekonomicznej pod Zieloną Górą znajduje się nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe z kompleksem produkcyjnym i magazynowym. - Zaawansowana technologia LED, koncepcje „Internetu rzeczy” i „human centric lighting” to tylko niektóre z trendów, które znajdą odzwierciedlenie w naszych produktach. Będą one - od koncepcji, poprzez fazę badań aż po produkcję finalną - powstawać w naszych fabrykach – wyjaśnia Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu LUG SA.

GK LUG wymienia najważniejsze międzynarodowe realizacje, do których należą: nowy terminal na lotnisku Kopenhaga – Kastrup w Danii, centrum przeładunkowe DHL na lotnisku w Lipsku, Uniwersytet w Kuwejcie, Centrum Światowej Kultury w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W kraju portfolio realizacji LUG wzbogaciło się m.in. o takie obiekty jak biurowiec Prime Corporate Center w Warszawie, Centrum handlowe Wola Park i Głogovia, Budynek Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku, Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oraz zakład produkcyjny silników odrzutowych Boeing w Mielcu. - Realizacja kontraktu na dostawę oświetlenia do 3 linii metra w Sao Paulo uczyniła LUG prawdopodobnie jedynym producentem oświetlenia na świecie, który w ciągu 2 lat oświetlił metro na trzech kontynentach – pisze spółka w komunikacie.

LUG SA to spółka holdingowa Grupy Kapitałowej LUG SA – producenta profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych. Grupa sprzedaje swoje produkty w Polsce oraz w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Posiadająca 26 lat doświadczenia firma z siedzibą w Zielonej Górze, od 2008 roku funkcjonuje jako Grupa Kapitałowa. W jej skład wchodzą: LUG SA, LUG Light Factory Sp. z o.o., LUG GmbH, LUG do Brazil Ltda, LUG Lighting UK Ltd. oraz TOW LUG Ukraina. LUG SA od listopada 2007 roku jest notowana na rynku NewConnect zarządzanym przez warszawską GPW.

Źródło: © LUG

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 26 2018 15:08 V9.5.0-2