reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© APS Energia Przemysł elektroniczny | 28 kwietnia 2016

APS Energia otworzy laboratorium B+R

W nowym obiekcie w Stanisławowie Pierwszym, którego budowa ma się ukończyć w czerwcu bieżącego roku, powstaje laboratorium badawczo-rozwojowe spółki.
Projekt o wartości ok. 7 mln PLN otrzymał dofinansowanie unijne w ramach Programu Operacyjny Inteligentny rozwój (POIR). Nowe laboratorium ma być wyposażone w najnowsze technologie symulacyjne, projektowe, testowe oraz nowoczesne stanowiska B+R – informuje firma.

Inwestycje APS Energia w badania i rozwój technologiczny w latach 2014 - 2016 ( pierwszy kwartał) przekroczyły 13,9 mln PLN. Wydatki te są związane ze strategią wejścia spółki na nowe rynki: m.in. w USA, Iranie i Turcji, jak również ze strategią poszerzania oferty produktowej: w nowej siedzibie powstaną nowoczesne urządzenia zasilania awaryjnego dla trakcji i transportu, energetyki odnawialnej oraz sektora portów morskich. - W dynamicznie rozwijającej się branży energoelektronicznej, w której działamy, firma może się rozwijać jedynie poprzez kreowanie nowych, innowacyjnych produktów o trwałej przewadze technologicznej – mówi Piotr Szewczyk, prezes APS Energia.

W nowym laboratorium APS Energia znacząco zwiększy możliwości badawcze co pozwoli pogłębić współpracę z instytucjami naukowymi. Spółka podkreśla, że już teraz jest zapraszana do współpracy przy projektach badawczo-rozwojowych.APS Energia SA założyli pracownicy naukowi z Politechniki Warszawskiej. Przedsiębiorstwo blisko współpracuje z uczelniami technicznymi i wspiera wydarzenia naukowe związane z rozwojem przemysłu energetycznego. Celem spółki jest komercjalizacja osiągnięć naukowych w zakresie zasilania awaryjnego.

Źródło: © APS Energia

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-2