
© APS Energia
Przemysł elektroniczny |
APS Energia otworzy laboratorium B+R
W nowym obiekcie w Stanisławowie Pierwszym, którego budowa ma się ukończyć w czerwcu bieżącego roku, powstaje laboratorium badawczo-rozwojowe spółki.
Projekt o wartości ok. 7 mln PLN otrzymał dofinansowanie unijne w ramach Programu Operacyjny Inteligentny rozwój (POIR). Nowe laboratorium ma być wyposażone w najnowsze technologie symulacyjne, projektowe, testowe oraz nowoczesne stanowiska B+R – informuje firma.
Inwestycje APS Energia w badania i rozwój technologiczny w latach 2014 - 2016 ( pierwszy kwartał) przekroczyły 13,9 mln PLN. Wydatki te są związane ze strategią wejścia spółki na nowe rynki: m.in. w USA, Iranie i Turcji, jak również ze strategią poszerzania oferty produktowej: w nowej siedzibie powstaną nowoczesne urządzenia zasilania awaryjnego dla trakcji i transportu, energetyki odnawialnej oraz sektora portów morskich. - W dynamicznie rozwijającej się branży energoelektronicznej, w której działamy, firma może się rozwijać jedynie poprzez kreowanie nowych, innowacyjnych produktów o trwałej przewadze technologicznej – mówi Piotr Szewczyk, prezes APS Energia.
W nowym laboratorium APS Energia znacząco zwiększy możliwości badawcze co pozwoli pogłębić współpracę z instytucjami naukowymi. Spółka podkreśla, że już teraz jest zapraszana do współpracy przy projektach badawczo-rozwojowych.
APS Energia SA założyli pracownicy naukowi z Politechniki Warszawskiej. Przedsiębiorstwo blisko współpracuje z uczelniami technicznymi i wspiera wydarzenia naukowe związane z rozwojem przemysłu energetycznego. Celem spółki jest komercjalizacja osiągnięć naukowych w zakresie zasilania awaryjnego.
Źródło: © APS Energia
