reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pichetw dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 kwietnia 2016

Nokia zamierza przejąć Withings

Akwizycja francuskiej spółki przyspieszy wejście Nokii w sektor cyfrowej medycyny.
- Niejednokrotnie zapewnialiśmy, że cyfrowa medycyna to dla Nokii strategiczny sektor, a teraz podejmujemy konkretne działania, by wykorzystać okazję na tym dużym oraz ważnym rynku – powiedział Rajeev Suri, prezes i CEO Nokii. Withings zostało wycenione na 170 mln EUR. Transakcja ma zostać zamknięta w trzecim kwartale 2016 roku.

Można się spodziewać, że opieka zdrowotna będzie jednym z największych rynków w branży internetu rzeczy, a prognozy dotyczące wzrostu sektora telemedycyny zakładają CAGR na poziomie 37% - będzie to najszybciej rozwijający się segment opieki zdrowotnej w latach 2015-2020.

Withings, które stanie się częścią biznesu Nokia Technologies, to francuska spółka założona w 2008 roku. Withings zatrudnia około 200 osób w siedzibach we Francji, Stanach Zjednoczonych i Hongkongu. Firma oferuje takie produkty, jak urządzenia do monitorowania zdrowia, wagi, termometry, ciśnieniomierza czy elektroniczne nianie oraz współpracujące z urządzeniami aplikacje.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1