reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ermess dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 26 kwietnia 2016

20 mln PLN na projekt radarowy PIT-Radwar

Skarb Państwa obejmuje akcje nowej emisji Polskiej Grupy Zbrojeniowej w związku z realizacją innowacyjnego projektu radarowego przez należącą do grupy spółkę PIT-Radwar.
Umowa została podpisana 22 kwietnia i dotyczy objęcia przez Skarb Państwa 20 420 300 akcji nowej emisji serii J, o wartości nominalnej 1,00 PLN każda w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki Polska Grupa Zbrojeniowa SA. Obejmowane są one w subskrypcji prywatnej skierowanej do Skarbu Państwa w zamian za drugą transzę wsparcia w kwocie 20 420 300 zł przekazywaną przez Ministra Skarbu Państwa ze środków Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców na podstawie umowy wsparcia niebędącego pomocą publiczną, która została zawarta pomiędzy MSP a PGZ 29 lipca 2015 roku.

– Inwestycja w komorę bezechową znacząco zwiększy potencjał spółki PIT-Radwar i umożliwi jej realizację kluczowych projektów badawczo-rozwojowych oraz przygotowanie wyrobów nowej generacji, na które czeka wojsko. Komora bezechowa to inwestycja o wyjątkowo wysokim poziomie zaawansowania technologicznego. Jest to przykład innowacji, które konsekwentnie będzie wdrażać nasza Grupa PGZ – powiedział prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Arkadiusz Siwko.
Wsparcie z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców MSP przeznaczone jest na realizację przez PIT-Radwar, projektu „Budowa i wyposażenie stanowiska do badań anten radarów wojskowych i EMC w komorze bezechowej” i jest związane z ochroną podstawowych interesów bezpieczeństwa RP. Umowa podpisana w lipcu zeszłego roku opiewa na łączną kwotę do 44 mln PLN w formie objęcia akcji w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki PGZ SA. Podwyższenie kapitału zakładowego o wyżej wymienioną kwotę odbędzie się w trzech transzach, pierwsza z nich w wysokości 12,3 mln PLN została wypłacona we wrześniu 2015 roku. Przedmiotem obecnej umowy jest druga transza, która sfinalizuje zakup i instalację kolejnych urządzeń wchodzących w skład komory bezechowej.

Budowa i uruchomienie stanowiska do badania anten i EMC w komorze bezechowej jest istotnym projektem inwestycyjnym w segmencie radarów wojskowych wykorzystujących anteny nowej generacji. Harmonogram przewiduje realizację projektu do końca 2016 roku.

Źródło: PGZ

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 25 2018 19:10 V11.1.0-1