reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© goepel Przemysł elektroniczny | 19 kwietnia 2016

ELECTRO WELLE: duże inwestycje w park maszynowy

Przez ostatnie kilka lat moce produkcyjne i możliwości technologiczne ELECTRO WELLE znacząco się rozwinęły. Sprawdziliśmy, co nowego pojawiło się w parku maszynowym firmy.
- Montaż podzespołów SMD realizowany jest obecnie na trzech liniach do produkcji automatycznej. Dwie z nich obsługują produkcję modułów na płytkach PCB o długości nieprzekraczających 410 mm. Linia nr 3 jest wyspecjalizowana do procesu układania na materiałach bazowych o długości nie przekraczającej 1200 mm. Na niej układane są produkty z ogólnie pojętego obszaru źródeł światła LED. Na rozruch czeka linia nr 4 wyposażona w roboty układające z serii JUKI KE-3010L i KE-3020VAL i długi, dziesięciostrefowy piec rozpływowy o wysokiej przepustowości Ersa HOTFLOW 3/20. Linia nr 4 jest przeznaczona do realizacji produkcji mieszanej na potrzeby montażu kontraktowego i prototypowego – opowiada Dorota Stanuch-Sroka, właścicielka ELECTRO WELLE.

Lista nowych maszyn jest długa, poniżej przedstawiamy zestawienie urządzeń kupionych w 2015 i 2016 roku. A zainteresowanych jeszcze wcześniejszymi zakupami zapraszamy do artykułu o inwestycjach z roku 2014.
  • chip shooter JUKI FX3-RAL,
  • kompletny system PVA Delta 6 do nakładania warstw zabezpieczających i przeciwwilgociowych na moduły elektroniczne,
  • robot specjalizowany JUKI JX-300LED,
  • urządzenie AOI Marantz Electronics LTD serii U22XFDAz-650L,
  • piec rozpływowy ERSA HotFlow 3/20,
  • roboty układające SMD serii JUKI KE-3010L i KE-3020VAL,
  • maszyna do obróbki przewodów Schleuniger CrimCenter 36S,
  • sitodrukarka JUKI GKG GL,
  • urządzenia do automatyzacji transportu płytek na linii montażowej nr 4: LOADER PCB ASYS BLO 01, UNLOADER PCB ASYS BLU 01, transportery pośrednie płytek serii ASYS BCO 01,
  • kompresor MARK RMA11.
Warto tu zwrócić uwagę m.in. na maszynę do obróbki przewodów, której instalacja zasadniczo poprawiła wydajność produkcyjną w zakresie przygotowywania i obróbki przewodów. – Zadania związane z przygotowaniem wiązek przewodów przesunęliśmy ze stacji ręcznych i półautomatycznych na w pełni zautomatyzowaną jednostkę do odmierzania, obcinania, skręcania i pobielania końcówek przewodów oraz zakuwania konektorów i tulejek – informuje Dorota Stanuch-Sroka. Z kolei system do nakładania warstw zabezpieczających i przeciwwilgociowych pozwala na realizację nowych projektów elektronicznych, wymagających właśnie ochrony przed niekorzystnymi warunkami środowiska pracy. – Zwiększyliśmy także wydajność linii montażowej nr 1 poprzez zainstalowanie nowego chip shootera. Kolejny krok to plany zastosowania szybszych podajników elektrycznych, pozwalających na nawet sześciokrotny wzrost wydajności w stosunku do możliwości eksploatowanej dotychczas maszyny JUKI KE-2050L – dodaje właścicielka firmy.

W ELECTRO WELLE rośnie także zatrudnienie. – Z początkiem kwietnia 2016 roku przekroczyliśmy liczbę 100 pracowników. W planach mamy rekrutacje na stanowiska w działach: obróbki przewodów i wiązek, montażu źródeł światła, montażu SMD i montażu THT. Zatrudnienie będzie się sukcesywnie zwiększać, wraz ze wzrostem zapotrzebowania na nowych pracowników – mówi Dorota Stanuch-Sroka.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 26 2018 11:55 V11.1.1-1