reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© goepel
Przemysł elektroniczny |

ELECTRO WELLE: duże inwestycje w park maszynowy

Przez ostatnie kilka lat moce produkcyjne i możliwości technologiczne ELECTRO WELLE znacząco się rozwinęły. Sprawdziliśmy, co nowego pojawiło się w parku maszynowym firmy.

- Montaż podzespołów SMD realizowany jest obecnie na trzech liniach do produkcji automatycznej. Dwie z nich obsługują produkcję modułów na płytkach PCB o długości nieprzekraczających 410 mm. Linia nr 3 jest wyspecjalizowana do procesu układania na materiałach bazowych o długości nie przekraczającej 1200 mm. Na niej układane są produkty z ogólnie pojętego obszaru źródeł światła LED. Na rozruch czeka linia nr 4 wyposażona w roboty układające z serii JUKI KE-3010L i KE-3020VAL i długi, dziesięciostrefowy piec rozpływowy o wysokiej przepustowości Ersa HOTFLOW 3/20. Linia nr 4 jest przeznaczona do realizacji produkcji mieszanej na potrzeby montażu kontraktowego i prototypowego – opowiada Dorota Stanuch-Sroka, właścicielka ELECTRO WELLE. Lista nowych maszyn jest długa, poniżej przedstawiamy zestawienie urządzeń kupionych w 2015 i 2016 roku. A zainteresowanych jeszcze wcześniejszymi zakupami zapraszamy do artykułu o inwestycjach z roku 2014.
  • chip shooter JUKI FX3-RAL,
  • kompletny system PVA Delta 6 do nakładania warstw zabezpieczających i przeciwwilgociowych na moduły elektroniczne,
  • robot specjalizowany JUKI JX-300LED,
  • urządzenie AOI Marantz Electronics LTD serii U22XFDAz-650L,
  • piec rozpływowy ERSA HotFlow 3/20,
  • roboty układające SMD serii JUKI KE-3010L i KE-3020VAL,
  • maszyna do obróbki przewodów Schleuniger CrimCenter 36S,
  • sitodrukarka JUKI GKG GL,
  • urządzenia do automatyzacji transportu płytek na linii montażowej nr 4: LOADER PCB ASYS BLO 01, UNLOADER PCB ASYS BLU 01, transportery pośrednie płytek serii ASYS BCO 01,
  • kompresor MARK RMA11.
Warto tu zwrócić uwagę m.in. na maszynę do obróbki przewodów, której instalacja zasadniczo poprawiła wydajność produkcyjną w zakresie przygotowywania i obróbki przewodów. – Zadania związane z przygotowaniem wiązek przewodów przesunęliśmy ze stacji ręcznych i półautomatycznych na w pełni zautomatyzowaną jednostkę do odmierzania, obcinania, skręcania i pobielania końcówek przewodów oraz zakuwania konektorów i tulejek – informuje Dorota Stanuch-Sroka. Z kolei system do nakładania warstw zabezpieczających i przeciwwilgociowych pozwala na realizację nowych projektów elektronicznych, wymagających właśnie ochrony przed niekorzystnymi warunkami środowiska pracy. – Zwiększyliśmy także wydajność linii montażowej nr 1 poprzez zainstalowanie nowego chip shootera. Kolejny krok to plany zastosowania szybszych podajników elektrycznych, pozwalających na nawet sześciokrotny wzrost wydajności w stosunku do możliwości eksploatowanej dotychczas maszyny JUKI KE-2050L – dodaje właścicielka firmy. W ELECTRO WELLE rośnie także zatrudnienie. – Z początkiem kwietnia 2016 roku przekroczyliśmy liczbę 100 pracowników. W planach mamy rekrutacje na stanowiska w działach: obróbki przewodów i wiązek, montażu źródeł światła, montażu SMD i montażu THT. Zatrudnienie będzie się sukcesywnie zwiększać, wraz ze wzrostem zapotrzebowania na nowych pracowników – mówi Dorota Stanuch-Sroka.

reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
February 13 2024 16:53 V22.3.28-2