reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 08 października 2008

MaxPhase może zastąpić złoto

MaxPhase – nowy materiał powlekający – posiada podobne właściwości pod względem podatności na korozję oraz podobne charakterystyki elektryczne jak złoto. W przyszłości, kosztując jedynie cząstkę ceny złota, może zastąpić je w zastosowaniach elektronicznych
Dodatkowo, w procesie produkcji MaxPhase używane są techniki próżniowe, co eliminuje użycie niebezpiecznych dla środowiska mokrych chemikaliów. Cena złota podwoiła się w okresie ostatnich trzech lat i osiągnęła cenę 850 USD za uncję. Z drugiej strony, przemysł elektroniczny zużywa znaczne ilości tego materiału dla celów antykorozyjnych. Według ConnectorSupplier, pomimo faktu, iż jest to materiał stosunkowo miękki i słabo odporny na mechaniczne ścieranie, złoto jako jedyne ma dostateczne właściwości antykorozyjne i elektryczne.

Nowy materiał do powlekania został opracowany przez ABB (Szwajcaria) oraz Impact Coatings (Szwecja), we współpracy ze skandynawskimi uniwersytetami. Prowadzona jest już produkcja pilotażowa, a pierwszym zastosowaniem MaxPhase są konektory.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
September 17 2018 15:35 V10.9.3-1