reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 08 października 2008

MaxPhase może zastąpić złoto

MaxPhase – nowy materiał powlekający – posiada podobne właściwości pod względem podatności na korozję oraz podobne charakterystyki elektryczne jak złoto. W przyszłości, kosztując jedynie cząstkę ceny złota, może zastąpić je w zastosowaniach elektronicznych
Dodatkowo, w procesie produkcji MaxPhase używane są techniki próżniowe, co eliminuje użycie niebezpiecznych dla środowiska mokrych chemikaliów. Cena złota podwoiła się w okresie ostatnich trzech lat i osiągnęła cenę 850 USD za uncję. Z drugiej strony, przemysł elektroniczny zużywa znaczne ilości tego materiału dla celów antykorozyjnych. Według ConnectorSupplier, pomimo faktu, iż jest to materiał stosunkowo miękki i słabo odporny na mechaniczne ścieranie, złoto jako jedyne ma dostateczne właściwości antykorozyjne i elektryczne.

Nowy materiał do powlekania został opracowany przez ABB (Szwajcaria) oraz Impact Coatings (Szwecja), we współpracy ze skandynawskimi uniwersytetami. Prowadzona jest już produkcja pilotażowa, a pierwszym zastosowaniem MaxPhase są konektory.

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 25 2018 09:38 V9.6.1-2