reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© adam121 dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 15 marca 2016

Medicalgorithmics: sprzedaż w górę o 66%

Zyski spółki za 2015 rok nie nadążyły za wzrostem sprzedaży. Największy wpływ na to miały jednorazowe koszty związane z postępowaniem sądowym przeciwko amerykańskiemu Spectocor LLC.
Polska spółka z branży telemedycyny opublikowała raport roczny: obroty za 2015 rok wyniosły 49,3 mln PLN, co oznacza 66% wzrost w porównaniu do roku poprzedniego. Zysk netto spadł natomiast o 4%. Oto najważniejsze dane finansowe Medialgorithmics za 2015 rok.- Jednym z kluczowych dla Medicalgorithmics wydarzeń i wyzwań minionego roku było rozwiązanie umowy aliansu strategicznego z jednym z naszych partnerów w USA – spółką AMI Monitoring Inc. i jej spółką zależną Spectocor LLC – oraz związane z tym faktem postępowanie sądowe, którego byliśmy stroną inicjującą – informuje zarząd Medicalgorithmics. Koszty postępowania sądowego sięgnęły 8,8 mln PLN, ale jak podkreśla spółka, miały one charakter jednorazowy. Zrekompensować jest mają korzyści płynące z przejęcia drugiego strategicznego partnera na rynku USA - Medi-Lynx Cardiac Monitoring, LLC. - Akwizycja jest zgodna z długofalową strategią spółki i wierzymy, że będzie dla nas stanowić akcelerator wzrostu biznesu, wyników finansowych i wartości spółki – czytamy w komunikacie.

Medicalgorithmics nie wyklucza w przyszłości kolejnych przejęć, jednak w najbliższym czasie będzie się koncentrować przede wszystkim na kontynuacji rozwoju organicznego. - Kluczowe są dla nas działania, zmierzające do zwiększenia udziału Medicalgorithmics w amerykańskim rynku usług i urządzeń związanych ze zdalnym monitoringiem zaburzeń pracy. Naszym celem w perspektywie kilkuletniej jest osiągnięcie pozycji największego dostawcy technologii w zakresie zdalnej diagnostyki zaburzeń pracy serca. Ponadto intensywnie pracujemy nad nowymi rozwiązaniami – duże nadzieje wiążemy z systemem do zdalnej rehabilitacji kardiologicznej, który zadebiutuje na rynku jako pierwszy z nowych produktów i będzie miał najistotniejszy wpływ na pozyskiwanie nowych kontraktów, a co za tym idzie – dynamikę wzrostu wyników Medicalgorithmics w długim terminie – raportuje spółka.

Źródło: © Medicalgorithmics

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 21 2018 15:38 V9.3.2-1