reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© homiel dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 14 marca 2016

Rekordowy zysk AC SA

Producent samochodowych systemów LPG/CNG marki STAG w 2015 roku osiągnął najwyższy w historii firmy zysk netto na poziomie 28,6 mln PLN.
AC podsumowało rok 2015: wynik operacyjny to 35,2 mln PLN, a przychody ze sprzedaży wyniosły 166,7 mln PLN (lekki spadek w stosunku do 2014 roku, gdy przychody wyniosły 168,9). - Jednocześnie wygenerowaliśmy 33,9 mln PLN przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej, co wyraźnie potwierdza bardzo dobrą kondycje finansową AC. Wynik ten zawdzięczamy głównie poczynionym w ubiegłych latach inwestycjom w przygotowanie nowych produktów w oparciu o nowoczesne technologie i aktywa produkcyjne, co pozwoliło w raportowanym okresie na sprzedaż na szerszą skalę nowej generacji sterowników elektronicznych STAG do instalacji autogaz oraz własnej produkcji wyrobów mechanicznych – komentuje Katarzyna Rutkowska, prezes zarządu AC SA.

AC SA umacnia swoją pozycję na krajowym rynku, w zeszłym roku sprzedaż na rzecz polskich dystrybutorów stanowiła 41,7% ogółu sprzedaży i wzrosła o 13,7% w stosunku do roku 2014. Według szacunków firmy, udział w rynku krajowym przekroczył 50%. W kolejnych okresach firma oczekuje wzrostu sprzedaży na rynkach zagranicznych.- Naszym priorytetem w zeszłym roku była realizacja podjętych zamierzeń w zakresie jak najszerszego wprowadzenia na rynek nowej oferty produktowej. Innowacja to kluczowy czynnik naszego rozwoju. Wykorzystując potencjał naszego Centrum Badawczo-Rozwojowego w najbliższym czasie skupimy się na rozbudowie funkcjonalności naszych produktów dedykowanych do silników benzynowych jak i diesla, a także na przygotowaniu rozwiązań do pojawiających się nowych technologii na rynku motoryzacyjnym - informuje firma. Działalnością innowacyjną w AC SA zajmuje się zespół około 50 inżynierów z dziedziny elektroniki, automatyki, mechaniki i informatyki. W 2015 roku nakłady na prace badawczo-rozwojowe wyniosły 5,94 mln PLN, czyli 3,6% obrotów spółki. Dział konstrukcyjny zajmował się np. projektem dotyczącym nowych wersji oraz rozbudowy funkcjonalności mikroprocesorowych sterowników sekwencyjnego wtrysku gazu pod marką STAG.


© AC SA

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-2