reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© gleighly dreamstime.com Przemysł elektroniczny | 08 marca 2016

Mniejsza produkcja w zakładzie Compal (Toshiba) w Kobierzycach

Kupiona przez Compal fabryka Toshiby w Kobierzycach produkuje coraz mniej telewizorów. „Puls Biznesu” informuje o możliwych pomysłach na ratunek dla zakładu.
Anonimowy informator, do którego dotarł „Puls Biznesu” mówi, że Compal chce zakończyć produkcję telewizorów w Kobierzycach i zlecić ją tureckiej firmie Vestel. Informacji tej nie udało się potwierdzić oficjalnie.

„Puls Biznesu” cytuje także innego przedsiębiorcę z branży RTV, Vladislava Khablieva, wlaściciela słowackiej firmy UMC, która zainwestowała w podtoruńską fabrykę Sharpa. Khabliev stwierdza, że jest otwarty na nowe projekty, w tym na przejęcie fabryki pod Wrocławiem.

Toshiba sprzedała produkujący telewizory LCD zakład w Kobierzycach, tajwańskiej firmie Compal Electronics. Decyzję tę ogłoszono jesienią 2013 roku. Fabryka w Kobierzycach działa od 2007 roku i zatrudnia kilkaset osób, a produkuje się w niej telewizory LCD na rynek europejski i częściowo rosyjski.

Źródło: Puls Biznesu

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
October 15 2018 23:56 V11.6.0-1